Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem javúl a környezet...

Miért nem javúl a környezet állapota az országban (borsodi példákkal)?

Figyelt kérdés
Nos Dam( Lkm) digép bezárt, üveggyàr bezàrt a szénbànyàk bezàrtak nagyrészt az olcsó szén lignit helyett fàval vagy gázzal fűtenek.. egy részük mindennel amivel tud. Ifa zil helyett euró 4 5 6 os teherautók barkasz helyett transporterek a posta fele annyi autót hasznàl...trabant lada wartburg helyett szabályozott katalizàtoros autók vagy 3-5l fogyasztàsu dizelek. Mtzk helyett john deere new holland stb... hàzgyàr betonelemgyàr megszűnt. A gyàrak helyét felütötte a gaz (ami fotoszintetizál ) nincs pocséklàs drága az üzrmanyag az áram. Autópályára terelve a tranzitforgalom. Sajókeresztúrnál a bém is gaz áldozata lett. Geotermikus energiával fűtünk. Biogàzt használunk a volt szeméttelepből nyerve. Ikarus 260/280helyett vàrosban cngs buszok jàr nak volàn jàratok ritkúltak de ott is környezetkìmélőbb buszok járnak. Szelektìvebb a hulladékgyűjtés..bocsánat ha kicsit összevissza ugràlok a témák közt .

#szmog #környezetkímélőközlekedés
2017. jan. 7. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Iparosodás, szegénység, vidékfejlesztés hiánya.
2017. jan. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kormányhivatalba az ügyintézők saját maguk visznek monitort, mert az állam nem ad nekik pénzt informatikai eszközre. :) Szerinted? Borsod mikor volt érdekes a fővárosnak?
2017. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A kérdés az lett volna miért van itt smog állandóan?? Miért nem tisztúl a levegő?
2017. jan. 7. 14:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fával tüzelés egy elméleti dolog. Gyakorlatban nálunk az évben begyűjtött újságpapírt, az erdőből összeszedett gumiabroncsokat, stb szemetet égetik el. Ez a falunak a légkörét meg is határozza. Ezen kívül Miskolc-Barcika vonalon jó néhány gyár van. Persze próbálják minimalizálni a légszennyezést, de nincs mellette annyi erdő, ami tisztítaná a levegőt. Tekintve, hogy Barcika környékén hatalmas erődirtásokat végeztek.


Országos szinten a személygépjárművek átlagéletkora 13.7 év. 2004 és 2013 között nem sokat nőtt a személygépjármú állomány (151 943-ról 165 280-ra) a teljes BAZ megyében.


Az alkalmazottak átlagfizetés 2013-ban bruttó 118 ezer forintot sem érte el. Ennyiből a lakosság nem fog új autót venni! Hiába van kis fogyasztású és csúcs szuper technológiájú gépjármű park a világban, annak a célközönsége nem borsod. Ez remélem egyértelmű.


A szemét feldolgozás még mindig lerakással történik. Az újrafeldolgozás messze elmarad az ország többi pontjától. A szennyvíz tisztítása ugyan fejlődik, és sokkal jobb, mint 2004 óta bármikor, de még mindig csak 1/3ad arányban használnak korszerű technológiát



Számok forrása: KSH.


A szállító cégek nőnek, a gyárak nőnek, a termelés nő.

BorsodChem nagyon színvonalasan gyarapodik, de még mindig használnak fatüzelést, aminek a hatékonysága kicsi, és a környezeti hatása nagy.


Szerintem Borsodban a fejlődés elindult, de a környezeti fejlődés nagyon messze van a rangsorban.

2017. jan. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok benne biztos, hogy a széntüzelés visszaszorult volna. A bükkábrányi lignit szerintem hellyel közzel olcsóbb, mint a fa...
2017. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5ös nincs a tűzepekén szén halom maximum halmocska, Ábrányban se 20 évvel ezelőtti a sor. De Edelény és Putnok térsége totál bezárt.Gömörin se állnak a szenes vagonok sorban annyira mint régen. Nincs büdös kénszag annyi helyen mint kisgyerek koromban. Szenes autók is kevesebben vannak ebből gondolom. Na meg sok faluba eljutott a gáz. De lehet tévedek.
2017. jan. 7. 17:04
 7/8 A kérdező kommentje:

#4 nem vitatkozom veled, csak a kiiduló pontomról beszélnék.

Nos autók 22 éves lenne az 1,4 energy motoros renualt 19 em. Szabályozott katalizátorral volt szerelve. Szerintem 90 es évek közepétől csak katalizátoros autót lehetett újonnan forgalomba helyezni Magyarországon. Ennek ellenpéldája, amit téged igazol,hogy több autó van forgalomban mint akkor volt. Többfelé oszlik az akkori károsanyag kibocsájtás. 92es benzint se lehet kapni 10 év legalább. Magasabb oktánszám, tökéletesebb égés. Több autó...téged igazol.

Bc vagy mai nevén csingcsengcsung kinai üzem, nos elvileg szűrő kell a kéményekre.

Elektronika: több áramot fogyasztunk több de energiatakarékosabb izzókkal...mindenkinek van 1 mobilja átlagosan. 0-100 éves korig mindenkire jut egy.

Elönye mobil telefon felesleges autóhasználatot spórolhat. Hátránya tölteni kell. Ami idegtépő a fényreklámok,megvilágított óriásplakátok. Szél és naperőművek vannak.

Számítógépek, papirt spórolnak, nincs papírszállítás de árammal kell ellátni őket.

Cngs buszok, kontra ikaruszoknál nagyobb fejlődést vártam volna környezetvédelmi szempontból.

Szarvasmarha állomány csökkenése metánkibocsájtást csökkenést kellene, hogy hozzon.

Gáz bevezetése, 5ösnek írtam, sok faluban ott a gáz aki szenet vett (szénszállítás károsanyagkibocsájtása)azok egy része gázzal fűt.

Szigeteljük a családi és bérházakat láz. Kevesebb energiával ugyanaz a hőmérséklet. Luxus lett magasabb fokra fűtjük a házat.

Parabola és tv. Több csatorna több tv nézés na meg a dekóder is fogyaszt bár a ff tvk többet áramot zabáltak.

Vasárnapi nyitvatartás, fűteni klimatizálni világítani vasárnap is kell.

Hűtők elvileg energia takarékosabbak. Bár több üzemel szintén belőlük.

Lehet a saját példámat túlságosan súlyozottan vettem figyelembe. Szelektálom a szemetem fém megy a méhbe, pet a tescoba 1 ftért, aludoboz szintén, papir papirgyüjtésre. Neten kapom a számláim nem postán. Kevesebb postai autó van forgalomban.

2017. jan. 7. 17:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Az Avas 1982ben:

[link]


Ma azért nem ekkora a járműforgalom és legalább az autók fele dízel.

Az is érdekes, hogy van ahol jelentős a környezeti hatás, mint például Budapest esetében. Medencében fekszik a város és télen ha szélcsendes idő van, akkor ott is napokra beül a szmog, hiába nincs annyi szennyező forrás, mint 25-30-40 éve. Mondjuk Miskolcon ez talán csak Diósgyőrre lenne igaz.

2017. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!