Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valamelyik ismerősöm beszélt...

Valamelyik ismerősöm beszélt nekem a jégsapkák elolvadásáról. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Valamelyik ismerősöm beszélt nekem a jégsapkák elolvadásáról és hogy ez 10 év múlba kb világvéget fog hozni meg a pólus csere is. Es h. 10 év mulva ha elolvadnak leáll a golfáramlat és 6mt emelkedik a víz. És hogy halálra fagyunk.. azóta kb akkora parába vagyok..hogy hihetetlen. most titeket kerdezlek. Hogy ebbol mi igaz? Olvastam utanna sokat csak mindeki mást ír.. 18/f

2017. jan. 30. 00:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Vannak tények, amik bizonyítottak, és amiket nem lehet megcáfolni, semmibe venni. És vannak feltételezések, elméletek, amik vagy bejönnek, vagy nem.

Tény, hogy klímaváltozás van. Több évtizedre, sőt, évszázadra visszamenő adatok igazolják, hogy bizony a Föld átlaghőmérséklete növekszik, méghozzá egyre gyorsabb mértékben. Erre sokan írják, hogy csak a média/háttérhatalom/gyíkemberek/franctudjaki találta ki. Marhaság. Mérésekkel, tényadatokkal alá van támasztva, ergo aki erre azt írja, hogy csak kitaláció, az butaságot mond.

Az, hogy a jégsapkák olvadnak, az is egy tény. Az is mérhető, sőt, sok esetben szemmel is látható.

Az, hogy a hőmérséklet emelkedése és a sarki jég olvadása összefüggésben van, az meg egy egyértelmű fizikai összefüggés. Ezen sincs mit vitatkozni.

Az, hogy mind a metán, mind a szén-dioxid fokozza az üvegházhatást, az is fizikai tény, és kísérletileg igazolható is.

Az, hogy pontosan mik lesznek ennek a folyamatnak a következményei, az viszont már csak feltételezés. Nem, nem holmi ezoterikus bullshit, és nem is arról van szó, hogy ne lenne igaz. Pusztán annyi, hogy nem lehet 100%-os pontossággal előrejelezni mindent.

Az, hogy a tengerszint megemelkedik, ha elolvad a sarki jég, szintén tény.

Az, hogy ha elolvadnak a jégsapkák, az kihatással lesz a Golf-áramlatra, ez tény. Fizikailag levezethető. De hogy ez pontosan mekkora változást jelent majd, annak kiszámítására nincs elég adat. Lehet, hogy 2 fokkal lesz hidegebb télen. Lehet, hogy egy újabb jégkorszak jön. Előre pontosan nem tudja senki. Vannak ugyan modellek, feltételezések, de legfeljebb csak azt tudják megmondani, hogy valószínűleg mi fog bekövetkezni.

És egyébként ez attól is függ, hogy az emberiség meddig festi az ördögöt a falra. Ha időben eszmélnének, akkor nagyban mérsékelhető, vagy akár visszafordítható is lenne a folyamat, bár a világot elnézve - főleg az USA-t - sajnos nem ebbe az irányba haladunk.

2017. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Jó igen ezt tudom de csak nem 10 év alatt olvad el minden jég a földön... és borít el mindent a víz... am ahogy neztem a mostani méréseket határértéken belül vagyunk. És évente 1-10 millimétert emelkedik a tengerszint.
2017. jan. 30. 16:39
 13/14 A kérdező kommentje:
Igazábol szerintem feleslegesen vagyok ekkora parába ezzel kapcsolatban.... nagyon ráparáztam :/
2017. jan. 30. 16:44
 14/14 A kérdező kommentje:
Mert én a világvégét kepzelem el... kb 100 even belül... és 2 napja ezen kattogok..... :/ pedig alapjába optimista vagyok... csak nagyon befosattak :/ mert annyira komolyan mondták. Úgy h. 10 év mulva mind megdoglunk ettol :/
2017. jan. 30. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!