Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetseges lenne a vizet...

Lehetseges lenne a vizet vakumba tartva ezaltal felforralva futeni vele, radiatorba keringetni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 5. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, szép is lenne.

A vákuumba nem azért forr fel a víz, mert felmelegszik, hanem azért, mert alacsony nyomáson kisebb a forráspontja.

Tudod egy anyag halmazállapota két dologtól függ, a hőmérséklettől és a nyomástól.

itt láthatod a víz fázisdiagramját (vagyis hogy adott hőmérsékleten és nyomáson milyen halmazállapotot vesz fel.)

[link]

2017. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
En ezt ertem, de mi ebben a kivitelezhetetlen?
2017. febr. 5. 21:40
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
"A vákuumba nem azért forr fel a víz, mert felmelegszik, hanem azért, mert alacsony nyomáson KISEBB A FORRÁSPONTJA."
2017. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ugy van forrasba a viz hogy kozbe nem ad le hot?
2017. febr. 5. 21:42
 5/11 A kérdező kommentje:
Ertem, azert nem kell nekem esni rogton. Kosz szepen a valaszt
2017. febr. 5. 21:43
 6/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

Így van. Az 1-es által megosztott diagrammból is látható: hogy pl 1 től 0.06 ATM nyomásig is már bőven 100C alatt forr a víz, mi több 0.06 ATM és 0C alatt már folyadék halmazállapota sincs csak gőz és jég. Vagyis a jég elszublimál gőzzé kis nyomáson, hasonlóan a szárazjéghez.

És mivel ilyenkor már nincs folyadék halmazállapota forrni sem forr.

A mount everesten már olyan kicsi a nyomás hogy 60C-fokon forr a víz gőzzé. Az a gőz attól még csak 60 fokos.

Viszont a babot már soha az életben nem tudod elkészíteni akármeddig forralod alatta a vizet! Mivel a 60C nél nem megy feljebb ne mfog megfőni!


Ugyanígy kisnyomású gőzzel sem fogsz tudni fűteni, mert attól hogy gőz az még lehet hideg!

2017. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ugy van forrasba a viz hogy kozbe nem ad le hot?"

Nem bizony, sőt a környezetéből von el hőt.

Nem tudom, arra gondoltál-e amire én.

Vízzel töltött hőszivattyúra? Elvileg lehetséges.

Ajánlom figyelmedbe:

[link]

2017. febr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtam elvileg lehetséges. De gyakorlatban nem válna be.

Korlátozott körülmények között adna valami szerény eredményt.

2017. febr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Ezen az elven műxik a klíma fűtés. Csak a kinti levegőhöz képest "hidegebb" gázt kezded el más-más nyomáson használni. Bentről kiviszi a a meleget nyáron, télen pedig a kinti "meleget" viszi be.
2017. febr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A vákuum teljesen felesleges, csak problémát okoz.

Amúgy ilyenkor még be is fagyhat a víz. Tudod, a forráshoz elég sok hő kell, és ez ilyenkor a vízből megy el.

Egy része elforr (de az is hideg marad), a többi befagy.

2017. febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!