Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet kiszámolni azt...

Hogyan lehet kiszámolni azt hogy egy nem decimális számrendszerben mennyi a lehetőségek száma mondjuk egy lakatszerűségnél?

Figyelt kérdés
Értem én ez alatt azt, hogy például egy lakaton, amin 0-9 ig vannak a számok 3 oszlopban, ott például a lehetőségek száma 999 (vagy más, már fáradt vagyok). De mondjuk egy olyan számrendszerben, ahol 0-44-ig vannak a számok, mint pl. a magyar kiterjesztett ábécé, ott hogy lehet meghatározni a lehetőségek számát? Vagy hogy kell kiszámolni az ilyesmiket?

2017. febr. 10. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy lakaton ahol 0-9-ig van 3 oszlop, ott 10*10*10=1000 lehetőség van. Ha 0-44-ig, akkor 45*45*45. Ha n szám van k oszlopban, akkor n^k.
2017. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. febr. 11. 08:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy egyszerű variációszámítás. Ha pedig nem ismétlődhetnek a szimbólumok, akkor 44*43*42*... addig, amíg el nem fogynak a helyek (értelemszerűen legfeljebb annyi hely lehet, ahány szimbólum van); általánosan ha n szimbólum és k hely van, akkor n*(n-1)*(n-2)*...*(n-k+1)-féleképpen lehet egymás mellé írni. Ha ismerjük a faktoriális fogalmát, akkor egyszerűbben is felírható ez a szorzat, ha bővítjük (n-k)!-sal, ekkor n!/(n-k)! lesz a szorzatból.
2017. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dq ***** válasza:

#3:

ez nem variációszámítás

2017. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!