Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a fizikai magyarázata...

Mi a fizikai magyarázata annak, hogy ezen a gift videón a 2 golyó nem egyszerre érkezik vissza?

Figyelt kérdés

[link]


Én azt várnám, hogy egyszerre érjenek vissza, mért ér vissza gyorsabban az alsó?



2017. febr. 19. 10:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Wadmalac, ha nem write-only üzemmódban tolnád, akkor látnád, hogy mindezek teljes levezetését belinkelte már kb. 3 ember, és az általad keresett pályagörbét úgy hívják, hogy ciklois.
2017. febr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Wadmalac ***** válasza:

Pont azt a kommentet sikerült átugranom, ahol a linkek vannak.


Elnéztem, ez van.

2017. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 dq ***** válasza:

"Az átlagsebesség az út mentén kijelölt akármilyen hosszúságú kis szakaszokra felbontott darabok egyenkénti átlagsebességeinek is az átlaga "


Köh.

2017. febr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Wadmalac ***** válasza:

"Köh."


Jóvanno. Kisregényt nem akartam írni a végtelenül kis szakaszokról, hogy diffegyenletet definiáljak. Így parasztos lett.


Az thittem, így is érthjető, miről beszélek.

2017. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Wadmalac ***** válasza:
Tessék, még a billentyűzet is ellenem van.
2017. febr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 dq ***** válasza:
Én biztos hogy nem értem hogy miröl beszélsz.
2017. febr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Wadmalac ***** válasza:

Azt próbáltam, láthatóan sikertelenül megfogalmazni, hogy a pillanatnyi sebességek folyamatosan magasabbak az "alsó" pályán, a magasabb mozgási energia révén. Persze szigorúan az egyenes pálya irányú sebességösszetevőkre gondoltam, csak ezt is facán kihagytam. És ezek együttes átlagsebessége elég egyértelműen magasabb a felső pályáénál, ha az átlagsebesség összes pillanatnyi sebesség összetevője magasabb, mint a "felső pályás" golyó pillanatnyi sebességei.


A pályagörbe alakján való morfondírozást meg megúsztam volna, ha nem hagyom ki pont a ciklois-pályás linket.

2017. febr. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!