Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent egy anyag jelentősége?

Mit jelent egy anyag jelentősége?

Figyelt kérdés
A Szent László Gimnáziumba szeretnék jelentkezni továbbtanulás céljából a kémia-biológia szakra. A szóbeliben úgy 18 anyagot kell jellemezni 10 féle képpen (halmazállapot, szín szag, éghetőség, savmaradék ionjai stb.) és az egyik ilyen kritérium, amit tudni kell az anyagokról, az a jelentőségük. Ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni, mert nem is igazán tudom, hogy mit jelent. A Hidrogénnél még csak tudtam írogatni dolgokat, de a klórnál már problémáim vannak. Mit jelent ez egyáltalán?

2017. febr. 20. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán arra kíváncsiak, hogy hol alkalmazzák a gyakorlatban.

pl. klór - víz fertőtlenítés.

2017. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert a felhasználásukat külön kérik.
2017. febr. 20. 18:02
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

Tényleg elég pont, de szerintem egy összefogott jellemzőt akarnak arról, hogy az adott anyag mennyire fontos

- pl. az élő szervezeteknek

- iparnak


Tényleg nem lehet objektíven értékelni.

2017. febr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egész pontos definíciót én sem tudnék adni, de néhány mondattal próbálom érzékeltetni mi is egy anyag jelentősége.


Mióta betiltották az orvosi műszerekben (mérnyomásmérő, lázmérő) a higany jelentősége csökken.

Vagy az utóbbi évtizedekben az ózon jelentősége nőtt, mióta tudjuk róla, hogy az UV szűrést végzi a magaslégkörben. Illetve gazdaságos ozonizátorokkal a vízkezelés, vízfertőtlenítés miatt is nőtt a jelentősége. Ezzel párhuzamosan a klór jelentősége csökkent.

2017. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ennyit én is tudtam, mert például el tudom mondani, hogy a hidrogén a csillagok tüzelőanyaga és a leggyakoribb elem az univerzumban. De mit kezdjek a Salétromsavval meg szalmiákszesszel?
2017. febr. 21. 14:56
 6/8 A kérdező kommentje:
De nagyon köszönöm a válaszokat.
2017. febr. 21. 14:56
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Azt hiszem, értem, itt nem rangsorolnod kell fontosság szerint, hanem konkrétan leírni az anyag felhasználásait vagy egyéb jelentőségét.


Hát, amelyikről nem tudod magadtól, ott marad a guglizás.

2017. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De, mindegyikről le kell írnom mindent, aztán bemagolnom. A google-n sem találok nagyon semmit.
2017. febr. 21. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!