Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek bulizni?

Figyelt kérdés
Az állatoknál is megfigyelhető hasonló viselkedésforma?
2017. febr. 24. 11:39
 1/5 Tislerics Máté ***** válasza:
81%

Bizonyára ősi ösztönökre vezethető vissza az oka! (mint minden más emberi cselekedet)


Közösségépítő hatása evolúciós szempontból megmaradhatott. Akik jobban kedvelik a társaságban való pl. mamut elejtése utáni öröm érzetében való lubickolást. azok nagyobb eséllyel futottak össze az utódnemzésre alkalmas fajtársaikkal.


Nem csak az ember használja ki az öröm érzésének a meglétét. Sok egyéb állat is leginkább a főemlősök törekednek az öröm érzésének újbóli megtapasztalására. akár "mesterséges" módon. Példáúl önkielégitést végző főemlősök.


A bulizásnak van egyfajta szakrális vonzata is. Szertartásszerű társasági cselekvés. Ez a csimpánzoknál is megfigyelhető. Van egy elég fura szokásuk: Köveket cipelnek fák köré, majd elkezdik sikítások és táncolás közepette a fáknak hajigálni a köveket. A szakértők valamilyen kezdetleges vallási hóbortnak tekintik ezt a viselkedést. Szertartás jellege azonban vitathatatlan. Talán így buliznak.

2017. febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Az ember társas lény. Az állat nem. Akkor se, ha hasonló jelenségek megfigyelhetők. A különbséget az adja, hogy az állatnak erre nincs élettani szüksége, az embernek igen. Ez az agybéli különbségek miatt van. A bulizás a csoporthoz tartozás egy sajátos formája.


Máté, láthatod, nem az számít, érti-e valaki, és el tudja-e mondani. Az számít, el tudja-e olvasni. Mert minősíteni aszerint fog. Egyébként lényegileg ugyanazt gondoljuk a buliról.

2017. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az ember társas lény. Az állat nem."

Ezzel azért vitába szállnék. Elég sok kifejezésünk van a különféle társas állatok csoportjainak megnevezésére. Raj, csorda, falka, stb.

Igazából az állatvilágban ha átlagot nézünk, szerintem pont a magányos életmód a ritkább.


Amúgy a fő kérdésre meg, mert egy jó találkozóhely, közösségépítő alkalom olyanoknak, akik szeretik a nagy társaságot, a zenét, a táncot, az alkoholt, stb.

2017. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

,,A különbséget az adja, hogy az állatnak erre nincs élettani szüksége, az embernek igen."


Ezzel nem tudok egyetérteni, vagy félreértem amit írsz!


Nem tudom mit értesz élettani szükség alatt, de szerintem egy hangya például eléggé társasági lénynek számít... szerintem :D


Egy csimpánzban meg minden "funkció" megvan, ami az emberben is, csak ők máshogy, más arányokban hasznosítják azokat. A közösségeikről szappanoperát lehetne készíteni. Ármány, bosszú, intrika, gondoskodás, kiközösítés, stb... Az érzelmek egész spektruma jellemző rájuk is. Attól még, hogy nem olyan okosak, kreatívak, kíváncsiak, ugyan úgy társasági lények mint mi. És igen, nekik is vannak furcsa szokásaik mint nekünk. (már írtam)


Nagyon nagyon nehéz olyan dolgot találni, ami csak az emberre jellemző az állatok között! gyakorlatilag nincs ilyen. Párválasztás során az állatok szoktak táncolni, zenélni, alkotást készíteni. Ha meg be akarnak rúgni, megeszik a rohadt gyümölcsöket. (igen megeszik, pont azért!)

2017. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 biomókus ***** válasza:
95%

előttem lévővel teljes mértékben egyetértek. (T. Máté)

Ajánlom figyelmedbe a sivatagi show-t vagy a planet earth részeit :)

egyéb pszichológiai okokat is lehetne felsorolni:

- függőséget, bódultságot okozó dolgokkal társaságokban, bulikban lehet találkozni (alkohol, drogok)

- egyfajta realitástól való távolodás is közrejátszik. Sokan nehezen dolgozzák fel a munkahelyi vagy iskolai stresszet, és bulizással vezetik le, mert ott azt csinálhatnak amit akarnak.

- vagy unatkozás céljából. Ismerek olyan embereket, akik érettségi után 1-2 évig semmit se csináltak, csak bulizni jártak, mert megtehették.

- közösségi hovatartozás: társasági élet "követelménye", miszerint egy közösség akkor fogad el, ha a társadalmi normáknak megfelelnek. Ha egy bulizós társaságba akarsz bekerülni, mész velük bulizni :D

2017. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!