Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Boncolásra megyek! Hogyan...

Boncolásra megyek! Hogyan készítsem fel magamat rá? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem ,nem engem fognak boncolni xD. Najo komolyra véve: 13 éves vagyok, (lány) és másfél hét múlva a bátyám elvisz az anatómia gyakorlatára .

Először is:

Tudom hogy ez nem boncolás , de végülis emberi végtagokkal (azon az órán majd zsigerekkel) foglalkozunk majd, így egyszerübbnek éreztem simán boncolást írni.

Nem kioktatás kell nekem hogy kicsi vagyok, meg hogy nemkéne, mert ezt már megkaptam aggódó édesanyámtól és nagymamámtól :P

Tanulmányi célokból megyek, mellesleg a gyakorlatvezető úr is megengedte szóval nem ezért írtam a kérdést!!

-

Azt tudom hogy nagyon büdös formalin (formaldehid) szag lesz , de ahhoz csak hozzá kell szokni (jó ég , azt mondja "csak").

Nem vagyok ájulós (még sosem ájultam el ) szóval ettől nem félek.

A gond az hogy nem tudom hogy bírja a gyomrom ezt.

Vagyis hát.. naponta nézek instagrammon ilyen felvételeket , képeket, videókat nyílt sebekről hús felvágásáról , esetleg műtétekről,boncolásról szóval a szemem bírja nem is zavar, a vér sem.

Nem "nagyoskodni"(?) akarok de a tudat hogy az ember halott és valódi , hidegen hagy mert ez a tudomány--> nem temetésén vagyok ráérek érzelgősködni meg gyászolni ott.

Tudnék még bármit bármilyen módon még itt felkészülgetni? Mert lehet hogy ezeket most jól elmondtam hogy ;így bírom- -meg úgy bírom de éles helyzetben derül ez ki, hiszen van hogy felnőttek sem bírják .

Esetleg a formaldehid szagáról valamit tudnátok írni xd vagy valami oldalt vagy ha tényleg valami ötletetek van akkor légyszives írjátok le azt :)

Előre is köszi a válaszokat :D

Ha még tényleg ilyen lúzer vagyok akkor elnézést hogy raboltam az időd azzal hogy ezt elolvasd. :p



2017. febr. 24. 16:23
 1/10 anonim válasza:
100%
Szia! Az erős formaldehid szag szerintem kibírható, meg úgyis megszokod. Ha bírod a boncolós videókat, képeket, akkor nem lesz gond ezzel a részével, bírni fogod élőben is :) Nekem az egyetlen problémám a halott ember látvány volt elsőre, kissé nyomasztó, pedig én sem vagyok az az érzelgős ember, de nekem is az volt elsőre. De ezt is meg lehet szokni. És természetesen nagyon érdekes is az egész, érdemes elmenni megnézni, ha ilyen az érdeklődési köröd :)
2017. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ó értem :) .Köszönöm szépen ezt a kerek választ ^^ ,többet segítettél mint gondolnád :D. Ment a zöld kéz!
2017. febr. 24. 16:37
 3/10 anonim válasza:
Nagyon szívesen :)
2017. febr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%

Ne nézd meg az arcát.

A test valaha ember volt, még holtában is tiszteletet érdemel, de ezt úgyis elmondják.

Próbáld távolítani magadtól a " "személyes" élményt, mint oktatási gyakorlatra tekints, tudományos céllal.

Ne nevezd el.

Ne hasonlítsd (fejben sem) más élő emberhez, ismerőshöz.

Hát kb ennyit tudok mondani, kb még annyi, hogy próbáld védeni a lelked. (nekem sajnos eléggé beleégett egy két részlet a szemembe, nem kell erőlködnöm a visszaidézéshez)

Van aki bírja , van aki mutatja hogy bírja, és van akik roszat álmodnak tőle. (én ez utóbbi voltam)

Ha nem bírod, ne men el, ha kényszernek érzed, ne menj el. Ha közben gáz van, nyugodtan kéretőzz ki.

kb ennyit tudok mondani.

2017. febr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki azt is előtte, hogy fogj egy darab véres nyers húst kézbe, és közben tegyél ki formalint is mellé.
2017. febr. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

Próbálj meg érdeklődően, és kíváncsian, tudományos szemszögből tekinteni rá. Ez amúgy nem mindig egyszerű, én mikor először néztem friss boncolást, akkor vált az egész nagyon valóssá és személyessé, mikor megláttam a testen egy tetoválást. Addig úgy tekintettem rá, mint (bocsánat) egy bábura. Viszont utána azon gondolkoztam, hogy jézusom, ma reggel ő még egy élő húsvér ember volt (anatómián nyilván nem friss tetemeket fogsz látni, de érted...) Utána elég nehéz volt visszaállnom a tudományos megközelítésre.

A szag/látvány kellemetlen lehet, ha rosszul érzed magad, hányingered van, zaklatott vagy, menj ki nyugodtan szó nélkül. Bánj tisztelettel a testtel. Ne dobáld a végtagokat, stb.

2017. febr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

13 évesen ez a kérdés kamuszagú, nem formalinszagú.


Nálunk 18 éveseket vittek érettségi előtt és az egyetemi jelentkezés előtt boncolásra a gimnázium szervezésében, de csak azokat, akik orvosira, ill. anatómiát igénylő egyetemi szakra jelentkeztek.

2017. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
25%
7es! Miért tenne fel ilyen kérdést kamuból?
2017. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jujj, köszönöm szépen a csodálatos válaszokat!! Igyekszem majd mindenre figyelni :) és igen tudományos szemmel kell rá gondolni mert nem akarok rosszat álmodni esetleg valami depressziós lenni o.O . ÉS utolsó, tényleg 13 éves vagyok , bátyám gyógyszerésztan hallgató és én is gyógyszerész szeretnék lenni így megtetszett amikor mesélt a gyakorlatról. Felajánlotta hogy megkérdezi elhozhatja-e 13 éves húgát.Megengedték neki így itt vagyok én . Attól hogy neked 7-es korodban nem volt ilyenre lehetőséged nem jelenti azt hogy kamu , és még annyit ,hogy tényleg azt gondolod olyan sok felesleges időm van, hogy 13 évesnek beállítva magamat írjak kérdést ilyen bonyolult témáról egy oldalra ? Öcsém, ha ilyen vicces ember akarnék lenni akkor töltöttkáposztáról írnék kérdést dancsó Péter taggel ._.
2017. febr. 25. 22:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sotén így vannak a dolgok: Elvileg minden anatgyakra bemehet egy vendég, ha ezt előre lebeszélték a gyakorlatvezetővel.


A formalinnal kapcsolatban annyit javasolnék még, hogy ne hajolj közvetlen a zsigerek fölé, mert szinte érezni lehet, amikor az arcodba csap és elkezd könnyezni és csípni a szemed és a torkod. Nem a legjobb érzés két éven keresztül ebben lenni heti 2x1,5 órát :D

2017. febr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!