Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy az elmúlt...

Miért van az, hogy az elmúlt évekbe középiskolába kerülő fiataloknak egyre erősebb arcszőrzete van?

Figyelt kérdés
Sok-sok évvel ezelőtt, amikor érettségiztem, akkor még nem volt ennyi erős arcszőrzettel borított fiú középiskolás/gimnazista. Manapság, amikor középiskolásról/gimnazistákról látok fotókat a hírportálokon, a java részüknek rendkívül feltűnő arcszőrzete van. Miért van ez? Van-e erre valami biológiai magyarázat?

2017. márc. 2. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi években eléggé divatos lett a szakáll. Gondolom azok, akik régebben voltak középiskolások és már ennyi idősen is erős volt a szőrzetük, azok eddig inkább borotválták, mert az volt a divat.
2017. márc. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Igen, van; a mai fiatalok sokkal hamarabb elkezdenek inni, míg régen nem volt annyira divat, a sok alkohol pedig beindít olyan hormonokat, amik a szakállnövekedést serkentik.
2017. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
85%
#2: van erre valami linked, ahol ezt leírják? Mert én eddig semmi olyan hírrel nem találkoztam, miszerint bármi összefüggés lenne a férfihormon és az alkohol közt.
2017. márc. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fejlett országokban egyre csökken az az életkor, amikor elkezdenek a gyerekek kamaszodni. A lányok első menstruációja is egyre korábban van (100 éve olyan 13-14 körül volt, ma 11-12 év körül van), és valószínű, hogy a fiúk is egyre korábban kezdenek mutálni, szakállasodni stb.


Ennek ellenére szerintem a gimis fiúk kisebbségének van erős arcszőrzete (és ez mindig így volt), csak mivel ez most divat, ezért valahogy az ilyen fiúk a feltűnőek (és valószínűleg többen is hagyják meg a szakállat, mint a korábbi években), ezért tűnik úgy, mintha többen lennének, és ez olyan érzékcsalódáshoz vezet, mintha ők reprezentálnák a gimis fiúk egészét.


A lényeg, hogy míg korábban többen borotválták inkább le (mert régen menő volt, ha valaki már 9-ben borotválkozott), ma inkább a szakáll a menő, és inkább meghagyják.

2017. márc. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Mi 18 évesen már levoltunk érettségizve. Ezeknek a maiaknak plusz nyelvi előkészítő év van, 13. év van, 14. év van, meg minden anyámkínja, meg ne kérdezd, mit csinálnak ott... Magyarán tele vannak 20 évesekkel a középiskolák épületei. Aztán a mi időnkben nem volt olyan, hogy valaki bukdácsol, meg halaszt, meg kreditrendszer, meg külföldi év, meg plusztanfolyam. Egyrészt mert benn találta magát a seregben, másrészt mert csak egy szűk, kiváltságos értelmiségi réteg végzett középiskolát, aki nem volt odavaló a közelébe se került. Most a nyolcszor bukott Pistike is ott lesz az osztályfényképen kötelező jelleggel.


A másik magyarázat meg tényleg az, hogy a 20. században már primitív ősemberségnek számított kibokrosodott nyakakkal mászkálni. Senki se akart volna égni ilyenekkel.

2017. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"a mi időnkben nem volt olyan, hogy valaki bukdácsol"

Öhm...

Nem tudom, hány éves lehetsz, én lassan már a 4. X felé közelítek, de már hogy ne lettek volna nálunk olyanok, akik bukdácsolnak? Sőt, szüleim korosztályában is volt, aki 8 általánosig jutott, és nem azért, mert 14 évesen már dolgozni ment, hanem mert 18 éves koráig legfeljebb a 8 általánost tudta kijárni.

Bukdácsolni meg nem csak kredit-rendszerben lehetett, bár tény, hogy ez lényegesen nagyobb könnyelműséget enged meg, de bukások, (fél)évismétlések előtte is voltak.

"másrészt mert csak egy szűk, kiváltságos értelmiségi réteg végzett középiskolát"

Ez sem igaz... legfeljebb a gimnáziumokra volt igaz valamikor, a múlt százas 10-es éveiben.

És egyébként nem gondolom, hogy az lenne az ideális, hogy csak annak legyen esélye tanulni, akinek a körülményei olyanok, és mindenki másnak meg kéne elégedni pusztán a kétkezi munkához szükséges ismeretekkel.

2017. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!