Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nagy tömegű égitestek...

A nagy tömegű égitestek szívni vagy vonzani szokták a közelükbe kerülő dolgokat?

Figyelt kérdés
2015. dec. 19. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Vonzani. Nem is igazán értem ezt a kérdést. Amikor szívsz valamit, akkor lecsökkented a nyomást ott, ahova szívsz, ezért kívülről beáramlik az anyag, hogy a nyomás kiegyenlítődjék. A nagy tömegű égitestek és egyébként nem csak ezek, hanem bármelyik másik tömeggel rendelkező test is vonz minden tömeggel rendelkező testet. Ezt nevezzük gravitációnak. Van több értelmezése, a leginkább jó elméletünk rá az általános relativitáselmélet, ami úgy kezeli, mint a téridő szövetének görbületét. Tömören ennyi lenne a válasz.
2015. dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon jó, én is így tudtam. Viszont akkor tényleg nem értem, miért lett 0-ra lepontozva a 4. válasz ebben a kérdésben...


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2015. dec. 20. 04:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert ez csak egy részlet kérdés, való igaz, hogy ki kell javítani a kérdezőt, ha valamit rosszul csinál, de te ezt enyhén flegmasággal meghintve tetted meg.

És ahogy mondtam, ez egy részlet kérdés, a kérdés lényege nem ez, te ezzel gyakorlatilag témát váltottál, és én azért nem tartom ezt fontosnak, mert ez csak a magyar nyelv véletlenje, hogy mi vonzást mondunk. Alakulhatott volna másképp is a nyelv, melyet a magyar nép alakít, és mondhatták volna azt is, hogy a feketelyuk behúzza a dolgokat, berántja, magához húzza, betereli magába, beguríttatja a térrel (hú de kreatív vagyok :D) Na szóval, egységesítve vannak a nyelvek minden szakirányban, de

-régen nem voltak, ha régen lehetett, miért ne lehetne most is?

hasonló szálon fut az irodalmi nyelv kérdése is. Van magyar irodalmi nyelv, meg köznyelv, de ennek ellenére vannak tájszólások... "dialektusok", és mégis elfogadjuk őket. (már aki.)

Szóval érveimmel a hátamon, én ki merem jelenteni, hogy a lepontozásod oka valószínűleg a beképzeltséged, és a témától való eltérésed okozta (Ez amolyan mindenképp valamin vitatkozni kell stílus)

Persze ezen stílusjegyeid, melyeket én megjelöltem, hogy feltételezetten birtokodban vannak, csupán kis mennyiségben vannak jelen benned, és nem ártanak sokat, épp ezért úgy vélem a negatív kifejezéseimnek köszönhetően kicsit támadólag hangzott a hozzászólásom, szóval annyit szeretnék még így utólag hozzáfűzni a szövegemhez, hogy bocs ha megsértettelek kicsit. Tény, hogy neked van igazad, de én azt vallom, hogy nincsen abszolút igen, vagy abszolút nem, én úgy becsülöm, hogy neked kb. 72,6%-ban volt jogos ezen tetted, mert valóban szabványosan vonzásnak hívják.

2015. dec. 21. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, és ha nem is ő írta, csak szúrta a szemét, hogy egy általa helyesnek vélt dolgot lepontoztak? :D


Egyébként igen, hiába igaz a hozzászólás, a témától eltér, nem a lényegre adott válasz, így a kérdés szempontjából a válasz nem hasznos. Ez lesz az oka a dolognak. Meg persze az se segít, hogy a hozzászóló elvicceskedve próbálta csinálni az egészet.

2015. dec. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... De ha én pl kiírok egy olyan kérdést, hogy pl.: "A bolygók hogyan csinálnak áramot?", akkor senki sem fogja érteni, hogy mire gondolok, pedig igazából arra a kérdésre akartam választ kapni, hogy "A csillagok hogyan termelnek energiát?". Végül is egyik fogalom sem térne el jobban a szándékomtól, mint a kérdező esetében a szívás a vonzástól. Talán ezért kívánta a válaszíró kijavítani a kérdezőt, hogy a megfelelő környezetben a megfelelő fogalmat használja legközelebb.
2015. dec. 21. 21:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó a kérdésed! Ugyanis vonzani csak úgy lehet valamit ha fizikai eszközzel össze vagy vele kötve /pl. kötéllel/. A gravitáció nem vonzza az anyagot hanem kívülről tolja az anyagot a bolygó belseje felé mert ott belül hiány van belőle! Ugyanis csak túlnyomásban lehet anyagnak összecsoportosulni. A világűr nem üres hanem az éter az űrvíz meg még valami nagyon kicsi túlnyomása tölti ki!!!
2017. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Űrvíz LOL
2017. szept. 20. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!