Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a legellenállóbb...

Melyik a legellenállóbb szerves anyag, amely egy élőlény testfelületét beboríthatja?

Figyelt kérdés
Nyilván az emberi hámszövet is ellenálló a maga nemében,de engem kifejezetten olyan rezisztens anyag érdekel,amely egészen szélsőséges körülményeket is kibír.Tehát a nyomáskülönbségtől,extrém hőmérsékletváltozástól,de akár a káros sugárzásoktól is képes védelmet nyújtani az élőlénynek vagy! az élőlény szervezete tökéletesen alkalmazkodott az ilyen szélsőségekhez.

2017. márc. 4. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen extrém helyzet sehol. Extrém nyomást jól kibírnak egyes mélytengeri halak. Nem a bőrük miatt. Káros sugárzások a földön nincsenek, hacsak az erős napsugárzást annak nem számítjuk. Nagy hőmérsékletváltozást se a testfelület bírja ki, hanem a szervezet.
2017. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kikötötted volna, hogy biológiai eredetű legyen akkor szaru, vagy kitin lenne a válaszom.

De nem kötötted ki, így a kevlar. Mert egy kommandós is élőlény.

[link]

2017. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Egyeske, nem tudom melyik kő alatt élsz, de akár vissza is bújhatsz alá.

"Nincs ilyen extrém helyzet sehol. Extrém nyomást jól kibírnak egyes mélytengeri halak. Nem a bőrük miatt. Káros sugárzások a földön nincsenek, hacsak az erős napsugárzást annak nem számítjuk. " - Már hogyne lenne! Vulkánok környékén is élnek élőlények, és elég extrém körülmény. Pl. hiperthermofil baktériumok. S akkor ne is beszéljünk a magas sótűrésű, vagy éppen cukros talajban élőkről, vagy nagyon nagy nyomáson. S szerinted, a Karacsáj tó környékén nincs káros sugárzás, vagy Fukushimában, ahova még a felvevőrobot is csak elromlani jár? Nem kéne ostobaságokat mondani.


Kedves Kérdező, sajnos én sem tudok választ a kérdésedre, de szerintem az extremofilek mentén kéne elindulni.

[link]

2017. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

"Vulkánok környékén is élnek élőlények, és elég extrém körülmény. Pl. hiperthermofil baktériumok. S akkor ne is beszéljünk a magas sótűrésű, vagy éppen cukros talajban élőkről, vagy nagyon nagy nyomáson. S szerinted, a Karacsáj tó környékén nincs káros sugárzás, vagy Fukushimában, ahova még a felvevőrobot is csak elromlani jár?"

Légyszíves sorold példáid közül azokat a lényeket, melyeknek testborító hámja tartja távol az említett hatásokat a lénytől.


1-es egyetlen mondata kifogásolható, az, hogy nincsenek ilyen extrém körülmények.

De abban igaza van, hogy ezeket az extrém helyeken élő lényeket NEM a testhámjuk védi meg.

Egyiket sem.

A kérdés szempontjából ez a válasz.


Külső fizika hatásra ellenállóságra van példa rendesen (pl. teknősbéka, tatu stb.), fény- és hővisszaverő, hőszigetelő természeti megoldásokra is (szőrzet, testháj stb.).

De az extrém környezeti körülményeknek (magas hőmérséklet, sugárzás stb.) az ott élő lények komplett biokémiájukkal állnak ellen, nem testhámmal.


Ha már kritikával kell illetni az elsőt, megjegyezném, hogy a mélytengeri lényeknek semmiféle nyomás elleni védekezésük nincs, az a nagy nyomás tölti ki a testüket is, csak biokémiájuk alkalmazkodott a mélytengeri nyomáshoz, például az ettől nagyobb arányú oldott gázokhoz.

De ettől még szerintem nem volt jogos ok leostobázni.

Kulturált társalgásban amúgy arra nem is lehet ok.

2017. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!