Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » SZegedi Egyetem biológia...

SZegedi Egyetem biológia alapképzésen van állat boncolás? És ha igen milyen állatokat boncolnak?

Figyelt kérdés

2017. márc. 4. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van bizony, ahogy a jobb biológia szakos középsulikban is.


Béka, egér, gyűrűsféreg, gyümölcslégy stb.


Ha felveszel anatómiai irányultságú tárgyakat vagy szakirányt, még emberi hullaboncolás is lesz!



Ha netalán undorodnál ettől, akkor csak tegyél fel magadban egy szimpla kérdést: Hogyan akarsz biológus, neadjisten orvos lenni, ha undorodsz tőle, hogy hogyan épülnek fel az élőlények belülről és hogyan működnek?


Középsuliban is rosszul voltál, amikor például a székletről vagy a végbélről tanultatok?


Életed során sosem boncoltál halat vagy csirkét pl. horgászat vagy vidéki tyúkvágás után? Disznóvágáson vettél már részt?



Az emlősök szervezete eléggé hasonlít egymásra, tehát például egy egér boncolásából mindent megtudhatsz, amit az emberi testről tudni kell, csak a nagy agyunk az ami másabb.


A béka vagy halboncolással is alapvetően hasonló lények működését tárhatod fel.


A rovar boncolása talán a legkevésbé "durva" laikus szemszögből, de még az is jól ábrázolja, hogyan működik egy élőlény, még ha sok mindenben különbözik is tőlünk.

2017. márc. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi, nem vagyok rosszul pont hogy érdekel!

(ember- és macskaboncolást már láttam, szeretnék minél több fajt kipipálni a bakancslistámon:P)

2017. márc. 4. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!