Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miket és hol láthatok egy...

Miket és hol láthatok egy ilyen fajta távcsővel? Többi lent!

Figyelt kérdés

[link]

Itt a távcső. Meg is van csak az EQ2 mechanika kicsit rosszalkodik és a csillagbemérő(nem tudom a pontos nevét(ahol egy keresztben be lehet mérni a bolygókat csillagokat stb...)) és az sem mutat pontos helyet.

Nem tudom mi lehet a bajuk és ezt akartam kérdezni?

És hogy amit már említettem a kérdésben.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. márc. 4. 20:31
 1/1 Gábor t ***** válasza:
100%

Szia, próbálok segíteni...

A csillag bemérő, =kereső távcső.

A kereső távcsövet , és a nagyobbik távcsövedet , leg egyszerübben , vagy egy földi célponton , vagy egy fényes csillagon tudod össze hangolni. keress a távcsöveddel egy jól azonosítható pl. csilladot, ha ez meg van állitsad be a kereső távcsövet arra a csillagra. innentől kezdve , ami a keresőd keresztjében lesz , a távcsövedben is látni fogod.

Én összel vettem egy szerkezetet de leg inkább a holdal kisérletezek, Az hogy mély ég objektumokat lehet látni , ezt fentarásokkal kezelem , (már) kivéve az androméda (m31) . A jupitert is meg lehet célozni, ha mostanában elég korán kelsz , úgy reggel 4-5 óra táékán , arra fele találod meg ahol este a vénuszt ( esthajnalcsillag) dél-nyugati irányban. Ennyit tudtam segíteni, én is még csak tanulgatom. Sok sikert . :)

2017. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!