Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet az oxigént...

Hogyan lehet az oxigént kimutatni?

Figyelt kérdés

Nem arra az általános iskolai részre gondolok, hogy a parázsló pálcát lángra lobbantja, hanem a szerves vegyületek oxigéntartalmára vagyok kíváncsi.

Tudom, hogy meg lehet állapítani az oldott jód színéről, de mi van ha a jódot nem oldja, és az anyag nem folyadék?



2017. márc. 6. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nincs általános reakció.
2017. márc. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 EagleHUN ***** válasza:
48%

Jól írja egyes, kémiai reakciókban nincs általlános reakció erre.

Viszont van pl tömegspektrometria:

[link]


Meg még jó pár fizikai és nem kémiai eljárás amivel kimutatható.

2017. márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Walter_Dornberger ***** válasza:

Az oxigén kimutatása:


Parázsló szűrőpapír vagy hurkapálca oxigénbe téve lángra lobban.

2017. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem gondolod komolyan utolsó????
2017. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Walter_Dornberger ***** válasza:

A szabad oxigén gázra gondoltam, a kérdésre tényleg nem pontos válasz, igyekszem pótolni!


Ha analitikai kimutatásra gondolsz szerves vegyületek esetében, ott MS (tömegspektroszkópia) ami a vegyileg kötött oxigént kimutatására elsőként gondolni tudok. Ott is olyan fajta, amiben a háttér (levegő oxigénje) kizárható. ilyen például a plazma csatolású atom emissziós spektroszkópia (ICP-AES) vagy szikra/ív spektroszkópia védőgázban, grafitporral elkevert mintával.


Az oldott oxigénre vízben a winkler féle jódos titrálást lehet mondani, de ez nem kémiailag kötött, hanem fizikailag oldott oxigén kimutatásra alkalmas, a vegyileg kötött oxigén kimutatásra nem.

2017. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!