Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a sár, a...

Mi a különbség a sár, a pocsolya és a latyak között?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Oooo... ne haragudj, de jartal mar a lakasotokon/hazatokon kivul eletedben?
2017. márc. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A sár az átnedvesedett föld. A pocsolya az víz, olyan mint a tó, csak kicsiben, és ha elmúlt a zivatar, idővel felszárad. A latyak az a kettő közötti zavaros, sáros víz, vagy nagyon átázott sár, ami nem csak nedves, de már áll is a tetején a víz, belvízszerűen. Például a koszos hóolvadékra mondják.
2017. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De ha a pocsolya tiszta, akkor mi értelme van annak a klasszikus dalnak, hogy pocsolyába léptem, sáros lett az új cipőm?

Úgy tudtam, ezek szinonimaként használhatók, kb. ugyanazt jelentik, ezért is tettem fel a kérdést.

2017. márc. 7. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A latyak az a félig olvadt hó pocsolya a gödörben álló víz a sár pedig puszta víz föld elegy
2017. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"De ha a pocsolya tiszta, akkor mi értelme van annak a klasszikus dalnak, hogy pocsolyába léptem, sáros lett az új cipőm?"

Általában nem tiszta a pocsolya, hanem sáros.

Te amúgy a Marsról jöttél?


Egyébként nem szinonimák.

Képekkel talán megérted a különbséget:

Sár:

[link]

Pocsolya:

[link]

Latyak: [link]

2017. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok, értem, kösz.
2017. márc. 7. 22:49
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Pocsolyába léptem, sáros lett az új cipőm
2017. márc. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!