Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megmérgeztem magam?

Megmérgeztem magam?

Figyelt kérdés
Néhány percig nitrohígítót lélegeztem be, mert matricát próbáltam eltávolítani felületről (ruhára öntöttem, úgy dörzsöltem). Nem tartott sokáig, ugyanis rájöttem, hogy nem hozza le. Utána vettem csak észre, az van írva a dobozra, hogy periódikusan, illetve nagy dózisban belélegezve roncsolja a vesét és a májat.

2017. márc. 24. 14:58
 1/4 anonim válasza:
100%
Ne idegelj már. Most írtad hogy nagy dózisban. A matrica leszedés nem nagy dózis. Itt az autófényezők vannak veszélyben főleg magyar jó szokáshoz híven mikor védőfelszerelés nélkül dolgoznak.
2017. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Végeredményben igen, mérgezted magad. A megmérgezés azért kicsit túlzás, mert azt inkább arra szokták mondani, ha valaki olyan dózist kap, amitől már kórházba kerül, de minimum komolyabban megsínyli rövidebb-hosszabb időre a dolgot.


Szóval igen, mérgezted magad egy kicsit. De gondolj bele, hogy ennél sokkal töményebb formában használják a szipusok, és azért néhány éven keresztül relatíve problémamentesen tudják végezni eme káros szokásukat, mielőtt komolyabb szervi károsodást szenvednének el tőle.


Tehát nyugi, az ilyen, szabadon megvásárolható kemikáliák enyhe hatásait többnyire viszonylag jól tolerálja az emberi szervezet. Semmilyen maradandó egészségkárosodást nem szenvedtél, nem ez fogja megrövidíteni az életedet.

2017. márc. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha nagy dózist kaptál volna, már kábé úgy érzenéd magad, mint a harmadik jägermeister után. Csak dupla akkora fejfájás követi.

Ami a dobozra van írva, az pl. arra az autófényezőre vonatkozik, aki napi szinten órákat áll a higítógőzös festőműhelyben.

Amúgy a mai nitrohigítók már harmatgyenge utódjai a régi toluol alapúnak. Az bizony ütős cucc volt. És a toluol miatt jó eséllyel rákkeltő is.

Már a Technokol Rapid sem a régi.

Szegény szipusok.


:D


Na röviden, don't fosch, ennyitől hajad szála sem görbül. Ahor bőrre megy, jól mostd le szappannal és használj kézkrémet, mert nagyon szárítja a bőrt és bepirosodhat. Kb. ennyi.

Ja és lehetőleg használat közben ne gyújts rá, annak a következményei már elég akut jellegűek.

2017. márc. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nagy dózisban az azt jelenti, hogy évekig egy autó fényező műhelyben dolgozol, ahol ilyet használnak rendszeresen, és állandóan le van robbanva a szellőzőrendszer...
2017. márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!