Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az értelme a fizikai...

Mi az értelme a fizikai kémiának? Egy biológus valaha találkozik ezzel az egyetemen kívül?

Figyelt kérdés

2017. márc. 27. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez attól függ, hogy mivel fog foglalkozni az egyetem után, és ha ezt mindenki tudná a szak elkezdésénél akkor elég sok felesleges tantárgya lenne az embereknek. De amíg nem tanulsz mindenről legalább egy kicsit akkor nehéz lenne dönteni, hogy milyen szakterüelt érdekel, főleg ha PhD-t is tervezel.
2017. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hollófernyiges ***** válasza:
95%
Én toxikológiával foglalkozom, és hasznos lenne többet tudni fizkémből (például párolgás, megoszlás, diffúzió) de a matematikai részéhez nagyon nincs affinitásom.
2017. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy egyre több ún. határterületi tudomány van, és ez is ilyen.
2017. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a fizkém elég tág dolog, de pont hogy jó sok köze van a biológiához. A kémiai termodinamika, reakciókinetika, diffúzió, elektrokémia, stb. mind elengedhetetlenek a biológiai rendszerek megértéséhez. Persze ha semmi közöd nem lesz a biokémiához, hanem makroszkopikus dolgokat, mit tudom én, szarvasokat vizsgálsz, akkor kevés.
2017. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mojjo ***** válasza:
95%

Mondjuk ja, milyen frankó is, amikor evolúciótagadó retardok benyögik a "dehát az entrópia miatt lehetetlen" kártyát, és a biológus köpni-nyelni nem tud rá, mert gőze nincs, mi az az entrópia... Csak így tovább!

Basszus, ha valaki természettudományos szakra megy, az AKARJON tudni a lehető legtöbbet a világ működéséről.

2017. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

@Mojjo:


Na jó, de a természettudományok olyan szinten diszciplináródtak már, hogy egyszerűen lehetetlen, hogy egy ember mindenhez értsen. Most a fizkém az egy dolog, de pl. mondhatja a kreacionista, hogy ő a kvantumradír-kísérletre hivatkozik és szerinte az igazolja a Bibliát. Most ahhoz már jóval kevésbé valószínű, hogy a biológus hozzá tud szólni, és így tovább.


Nagyon jól hangzik, hogy mindenkit érdekeljen minden, de akkor az összes természettudományos területen először lenne kb. 3 év matek, utána 3 év biológia, 3 év vegyészet, 3 fizika és akkor a különböző nagyon specializált tudományterületekről nem is beszéltünk. És akkor legalább 12 évet valaki elvert arra, hogy mindenhez értsen egy kicsit, de egyik területen se tudjon dolgozni.

2017. márc. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, abban egyetértek, hogy vannak fontosabb területei, de nálunk szinte csak képltetekt adnak le... És az egész előadás alatt csak annyit lehet hallani, hogy deltanemtudommi per dvalami.... Meg ehhez hasonlók. Így nem igazán látom értelmét...
2017. márc. 28. 09:00
 8/12 Mojjo ***** válasza:
100%

@6: a mellékesebb dolog ezzel kapcsolatban az, hogy kreacionistát még életemben nem hallottam a kvantumradírkísérlettel előhozakodni az evolúció cáfolatára (mindenféle más ezómatyit igen, a spiritualitás ilyen-olyan bugyrainak igazolására), az entrópia kártyát viszont kb mindegyik kijátsza. És ez csak egy hirtelen példa volt.


A fontosabb az, hogy tegyünk különbséget a biológus alapképzés egyik tárgya elleni, általános iskolás szintű "de nekem minek kell ezt tanulni" nyafogás, meg a vegyünk fel minden tárgyat, ami természettudomány között. Természetesen nem lehet mindenről mindent tudni. De ha már tálcán kínáljál nekünk, akkor jó lenne nem visszaküldetni a pincérrel. Plusz az érdeklődés megléte, és ennek fontossága sehogy nem implikálja azt, hogy én azt képzelném, mindenre van idő. Annyit jelent, ammennyit: az érdeklődés meglétének fontosságát.


És igen, a természettudományok diszciplinarizálódnak. Erősen. De némi interdiszciplínáris tudás elengedhetetlen ahhoz, hogy adott esetekben - legyen az egy alapkutatásba való bekapcsolódás, vagy akár egy péntek esti teázás a haverokkal, ahol felmerül ilyesmi téma - az ember ne csak nézzen, mint Overdose a szántásban, hanem tevőlegesen részt tudjon venni a folyamatokban, vagy legalább értse, mi is folyik körülötte.

2017. márc. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mojjo ***** válasza:
65%

@7: az, hogy rosszul van megtartva az óra, nem jelenti azt, hogy maga a tárgy felesles. Az azt jelenti, hogy nem a tanárra kell hagyatkozni, hanem el kell menni a biológia/kémia/fizika könyvtárba a karon, és keresni kell valami érthető irodalmat.


Deriválni pedig egy biológusnak is tudni illenék, gond nélkül. Az általad leírtakból gyanús, hogy neked nem megy, ezt viszont muszáj pótolni. Nem nehéz (tényleg nem), szóval érdemes addig belevágni a lemaradás behozatalának, amíg nem késő.

2017. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tom Benko ***** válasza:
Igen, találkozHAT. Hm. Mondjuk ha arra kíváncsi, hogy miért pont fél óránként jelöli meg a nyüzgülő buzera a területhatárait. Vagy ha a vesék működésére kíváncsi. Esetleg a nyílméregbékák toxinjainak szervezetbe jutására. Vagy akárhol máshol.
2017. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!