Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektrolízises számításba...

Elektrolízises számításba valaki segítene?

Figyelt kérdés

150g 15 w%-os cink-jodid-oldatot elektrolizálunk. Az elektrolízis során az oldat cink-jodid-tartalma 10 w%-ra csökken. Mekkora tömegű cink vált ki ezalatt a katódon? (Vegyük azt is figyelembe, hogy az anódon leváló jód az oldat jodidionjának hatására oldatba megy.)


Felírtam az adatokat, meg konkrétan a katód és anódfolyamatot.

K: Zn²⁺ + 2 e⁻ --> Zn (1 mol Zn leválása)

A: 2 I⁻ --> I₂ + 2e⁻

De az anódon keletkező jód beoldódik: I₂ + I⁻ = I₃⁻


Annyi fix, hogy az alap oldatomban 22,5g ZnI₂ van.

M(ZnI₂) = 319,4 g/mol, melyből

M(Zn) = 65,4 g/mol simán, tehát a felírandó egyenletemben valami 65,4x/319,4-es tag meg kell, hogy jelenjen. Próbáltam egy keverésibe beleírni valahogy: 150*15 + 100*65,4x/319,4 = 10(150-x) de ebből a történetből semmi sem akar nagyon kikeveredni, ami reális lenne...


Kérem valaki aki tudja segítsen. Hol követtem el elvi hibát?


Előre is köszönöm! :)



2017. ápr. 1. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Megoldásos nincs? Én nem akarok hülyeséget beírni.
2017. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van ugyan, de nem értem, hogy jött ki a leírt eredmény és kíváncsi voltam valakinek van-e jó metodikája a kiszámításra. :)
2017. ápr. 4. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
De az eredményt mond meg :D
2017. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elvileg 1,57g Zn válik ki, és 7,66g cink-jodidot elektrolizáltunk..
2017. ápr. 4. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!