Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A modern tudomány bizonyítja...

A modern tudomány bizonyítja Isten létezését?

Figyelt kérdés
Deepak Chopra professzor könyveiben bemutatta, hogy a kvantumfizika majd egy évszázados eredményei igazolják Isten létezését. Hiszen a szuperpozíció addig tart, amíg valami meg nem figyeli,és az a valami egy tudatos megfigyelő. Az Univerzum tehát nem létezhetne, ha egy külső tudatos megfigyelő nem figyelné meg és omlasztotta volna össze a szuperpozíciót. Ergo Isten létezik és ezt a tudósok valamiért eltitkolják!

#tudat #kvantumzifika
2017. ápr. 5. 14:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem bizonyított! Ezek csak elméletek. Ez pedig inkább ezoba hajló mint sem tudományos.
2017. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Isten létezése hit kérdése. A hit és a tudomány e tekintetben egymást kizárják.

A tudomány (és mellékesen a jog, és az emberi természet) azt mondja, hogy minden állítást bizonyítania kell annak, aki állítja. Ami nincs bizonyítva, azt a tudomány nem létezőnek tartja, mert így lehet kiküszöbölni az ellentmondást.


Azonban a tudomány senkitől sem vitatja el azt a jogát, hogy higgyen - mondjuk isten létezésében.

2017. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

A hivatkozott személy nem professzor, csak annak nevezteti magát. A következtetése pedig azt mutatja, hogy a következtetés elemi fogalmával sincs tisztában.


Csak mellékese: rengeteg vadalma van, ami csak úgy terem magában, a kutya sem figyeli. Ezért a professzorod kacifántos következtetését alkalmazva, az a vadalma nem létezik. Ha megeszed, a semmit eszed.

2017. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Mojjo ***** válasza:
93%
Bizony mondom, bölcs dolog egy orvosi végzettségű, alternatív gyógyítónak felcsapott embertől kvantumfizikát tanulni. Természetesen, ha az endokrinológiáról, vagy kardiológiáról szeretnék döbbenetes titkokaz megtudni, akkor a szilárdtestfizikai tanszéken nézek szét megfelelő ember után.
2017. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

A (modern) tudomány nem bizonyítja és nem cáfolja Isten létezését.

Hanem egész egyszerűen nem tárgyalja.

2017. ápr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Hipotézis->kísérlettervezés, előrejelzés->kísérletek elvégzése->kiértékelés, a hipotézis módosítása, ha szükséges->új kísérletek->...stb. Ez folytatódik, folyamatosan javuló körfolyamatként.


Ez az a mód, ahogy a modern tudomány "bizonyít" (ez kicsit erős szó) dolgokat. Én még olyan tudományos cikket se olvastam soha, amiben a hipotézis Isten létezése lett volna, ebből kiinduló kísérleti munkát meg aztán főleg nem. De persze én nem is ezzel foglalkozom. Mutasd csak meg azokat a cikkeket. Ja hogy azt se tudod miről beszélek. Deepak Chopra "professzorhoz" hasonlóan, te is úgy beszélsz, hogy az általad használt szavak jelentését sem ismered.

2017. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel az a probléma, hogy nem kell tudatos megfigyelő a hullámfüggvény összeomlásához, a tudatnak nincs itt szerepe, ráadásul a dekoherencia megmagyarázza a makroszkópikus rendszerekre vonatkozóan a felvetett problémát.
2017. ápr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Nem bizonyított! Ezek csak elméletek. Ez pedig inkább ezoba hajló mint sem tudományos."


Szóval szerinted a kvantumfizika alapjait jelentő kísérletek (kettős rés kísérlet) nem valódi? Vagy a Schrödinger egyenlet, amiből ez az egész következik, hülyeség?


"Isten létezése hit kérdése. A hit és a tudomány e tekintetben egymást kizárják"


A vallások szempontjából igen, de ez nem egy vallásos tézis, hanem egy tudományos eredmény.


"Csak mellékese: rengeteg vadalma van, ami csak úgy terem magában, a kutya sem figyeli. Ezért a professzorod kacifántos következtetését alkalmazva, az a vadalma nem létezik. Ha megeszed, a semmit eszed."


A professzor azt mondja, hogy az egész Univerzumot figyeli egy külső megfigyelő, és ez a tudatos megfigyelés okozza azt, hogy valóban létezünk.


@Mojjo


Ez csak személyeskedés.



"A (modern) tudomány nem bizonyítja és nem cáfolja Isten létezését."


De hát itt vannak a kísérleti eredmények! Az ateisták miért kardoskodnak ennyire Isten létezése ellen? Zavarná őket, hogy akkor erkölcsileg számot kéne adni a bűneikért?


"Én még olyan tudományos cikket se olvastam soha, amiben a hipotézis Isten létezése lett volna, ebből kiinduló kísérleti munkát meg aztán főleg nem"


A kvantumfizika eredményeiből következik egy tőlünk független külső intelligencia léte. És ezek a kvantumfizika alapjait képezik, nem én tehetek róla, ha ezt nem tanultad. Bonyolult dolog, nem csoda, ha nem megy mindenkinek. Az okfejtéseket megtalálod a könyveiben, de az se kell hozzá, én fentebb összefoglaltam.


6 Közül egyedül a 3. válaszoló próbált meg releváns választ adni, nem mintha mást vártam volna.

2017. ápr. 6. 08:14
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"A kvantumfizika eredményeiből következik egy tőlünk független külső intelligencia léte"

Merthogy? Tudod, a tudomány nem hasraütésszerűen megy, hogy van valami megfigyelés és abba tényként belemagyaráz az ember valamit. Ez legfeljebb egy hipotézis felállításának nevezhető, de minden érdemi munka és az esetleges bizonyítás/cáfolat majd ennek eredménye lesz.

Szóval?

2017. ápr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Mojjo ***** válasza:
95%

@8: nem következik a kvantumfizikából Isten léte, a drága professzorod simán szándékosan félreinterpretálta ennek a tudományágnak az eredményeit. Ennyi a történet, the end.


Ennél relevánsabb és hosszabb választ meg felesleged várnod. Nem is tudom, miért teszed. Te úgysem fogadod el, mi meg a saját szabadidőnket pazarolnánk feleslegesen. Semmi értelme és haszna, se neked, se nekünk.

2017. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!