Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet ez az ásvány?

BlueCat1992 kérdése:

Mi lehet ez az ásvány?

Figyelt kérdés

Ezelőtt 12 éve találtam ezt az ásványt,vagy nem tudom micsodát,és szeretném tudni,hogy mi is lehet valójában,anno elvittem földrajz órára de nem csak,hogy a földrajztanár de a tanárok közül senki sem tudta,hogy mi is lehet,remélem végre kiderül,hogy mi is ez,és esetleg ére-e valamit.


kép1: [link]


kép2: [link]



2017. ápr. 13. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem biztos hogy ásvány, inkább valami üveghuta-olvadék maradványnak tűnik a kagylós törése miatt. A kristályos ásvány törése más. A vulkáni üveg (obszidián) is hasonlóan törik, de az meg nem ilyen színű.
2017. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem egy elolvadt sörösüveg?

Vagy hol találtad?

2017. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Erdélyben találtam egy erdős területen,a földben volt éppen csak a teteje látszodt ki,érdekesnek találtam így kiástam. Én is üvegre tippeltem de picivel nehezebb mint mondjuk egy sörösüveg.
2017. ápr. 13. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval értek egyet. Lehet üvegolvadék, vagy obszidián is, bár annak vannak zöld változatai is. Lényegében az obszidián vulkanikus üveg, azért hasonló a törése.

[link]

[link]

[link]

2017. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon hasonlít a második képre,elég érdekes lenne ha ez tényleg zöld obszidián lenne,mivel itt tudtomal az elmúlt pár százezer éveben nem voltak vulkánok.
2017. ápr. 13. 16:48
 6/8 hajnika84 válasza:
Sziasztok. Nekem is talaltak a gyerekek egy erdekes kovet es nem tudom mi lehet. Tudnatok segiteni azonositani? Vagy hova vigyem aki tud segiteni? Csinalok kepet es kuldom
2017. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hajnika84 válasza:
2017. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán valami lekopott rózsakvarc? [link] Biztosat csak akkor tudhatsz, ha elviszed valami ásványbörzére, és megnézi egy hozzáértő. Mindenképp kézbe kell venni, hogy meg lehessen nézni a keménységét, egyéb fizikai tulajdonságait.
2017. ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!