Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen ásvány lehet? Üveget...

Milyen ásvány lehet? Üveget jól karcolja, próbáltam acéllal szikrája nem volt, mágneses tű nem reagál rá. A reszelő, a csiszolópapír hatástalan. Még nem mértem sűrűséget, de elég nehéznek érzem a méretéhez képest. A hozott sóderben találtam.

Figyelt kérdés
Http://www.fischle.hu/tar/kavics/IMGP9132. JPG

2016. aug. 6. 09:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
[link] Talán így megnézhetők a képek is, sajnos közvetlenül nem nyitotta meg.
2016. aug. 6. 09:23
 2/17 A kérdező kommentje:
2016. aug. 6. 09:24
 3/17 anonim ***** válasza:
6%
Ez grafit
2016. aug. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Varga Péte4 ***** válasza:
81%
Érdemi választ ne nagyon várj. A keménysége alapján kvarc, vagy korund lehet így elsőre. Mindkettő tiszta állapotban színtelen, a különböző szennyezések, azután számtalan színváltozatot hozhatnak létre, innentől aztán féldrágakő és akár drágakő is lehet. A származási hely alapos ismeretével rendelkező geológus, vagy valmi laborvizsgálat tudná megmondani a frankót. (Mondjuk sóder esetében a származási hely eléggé kérdéses)
2016. aug. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyesmi.Valami összetett ásvány és szerintem szilikát.

Nézd meg a sűrűségét az igen fontos infót ad.

Ez a módszer jó erre:

[link]

2016. aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, Budapesten élsz-e, de ha igen, a TIT-nél van ásványkör. Én egyszer bevittem a túrák során összegyűlt ásványaimat, köveimet, és, bár nem vagyok tag, nagyon kedvesen fogadtak, és mindről megmondták, hogy micsoda. Aztán méh hívtak is, hogy legyek tag, és járjak az előadásaikra, programjaikra, amit szívesen tennék, de sajnos nincs erre időm.

Itt találsz róluk infót:

[link]


Az fontos, hogy az időpont elejére menj, inkább kicsit előbb, mert ha elkezdődik az előadás, már nem lenne udvarias ott kérdezősködni... én egy jó 20 perccel előbb mentem, és már ott volt mindenki, pakolgatták ki a saját ásványaikat, amit aztán megmutogattak nekem is, nagyon érdekes volt.

2016. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 EagleHUN ***** válasza:
88%

Opálféle lehet. (Szilikát ásvány.)

Persze nem nemesopál.

Itt nézz körül:

[link]

2016. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én kvarckőre tippelek
2016. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, az eredet kétséges, mert kétféle sódert hozattunk. sárgát feltöltéséhez, szürkét, ami feltehető dunai vagy környéki, azt betonozáshoz, de a másik tetejére került és mikor a szürke elfogyott a maradékban találtam. Erősebb ütögetésre érzékeny, szilánkosan törik, de sem csiszolópapír, sem vasreszelő nem hat rá. Korundnak kicsit nagynak találom hordalékban, de legjobb, ha felkeresem az ajánlott helyeket sűrűség mérés után. Köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 6. 12:07
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

Miért lettem lepontozva? mert azt írtam, hogy grafit??

Hiszen az.


lásd:

[link]

2016. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!