Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy 3 különböző szerves...

Egy 3 különböző szerves szubsztituenst tartalmazó szulfónium-só esetén mi dönti el, hogy melyik szulfid lesz a távozó csoport?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy például van egy olyan szulfónium-sóm, amiben a központi S atomhoz kapcsolódik egy metil, egy etil és egy propil csoport, és adok hozzá egy kis NaOH-t mert szubsztitúciót szeretnék csinálni. Akkor most hova fog kerülni az OH? A metil az etil vagy a propil csoportra? És ugye ebből már az is következik, hogy melyik szulfid fog kihasadni és távozni...Ha valakinek van ehhez kapcsolódó irodalma/cikke vagy be tudna linkelni egy oldalt, ahol megmagyarázzák, azt nagyon megköszönném!

#szerves kémia #nukleofil szubsztitúció #távozó csoport #szulfónium-só
2017. ápr. 15. 18:17
 1/1 anonim válasza:

Udv! :) namost egy kozponti linkrt en is megkoszonnem, a szubsztitocios magyarazatot bocsanat de nemjo a klaviatura mert Angol. Szoval en remelem hogy erkezik masik valasz, engem ez erdekelne, hogy a metropolt, azt valojaban akkor lehet mar az OH-val osszefuggetleniteni? Tudjak volt errol mindenben szo, namost ha a hidrogenbol 100-1000xes mennyiseget veszunk akkor tulajdonkeppen 6x10_23 darab eppen egy mol, a reakcio viszonyait ugyis felirhatjuk, hogy 2mol 1mol 2mol, es a hidrogen es a toxiklin vizhatasara ugyis megvaltozik, mindenkepp.

Segitene nekem ebben is ha valaki ir legyen mar szives 3 napja elkuldtem a feltetet, de semmi, nem hagy nyugodni a gondolat! Jo napot!

2017. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!