Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Felhőtlen, nem szűrt napsütés...

Magy9333 kérdése:

Felhőtlen, nem szűrt napsütés mekkora hőenergiát ad át Magyarországon egy kültéri medence vizének? A hasznos átadott hőteljesítményre vagyok kíváncsi. Azt tudom, hogy kb 1225 w/m2 napenergia esik be, csak azt nem tudom, hogy ebből mennyi hasznosul.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 21. 09:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam: www.nyserda.ny.gov/-/media/Files/EERP/Renewables/Heating-Swimming-Pool-Solar-Thermal-Energy.pdf


"Outdoor pools can gain a significant amount of heat from the sun, absorbing 75 to 85 percent of the solar energy striking the pool surface."


Azaz 75-85%-át. De ne felejtsd el, hogy a medencéd effektív felszíne a valódi felszín szorozva a nap beesési szögének koszinuszával. És mivel a tükröződés is arányosan nagyobb alacsonyabb szögeknél, a forrás pedig a tőlünk délebbre fekvő Amerikából származik, a 75-85-ből is inkább a 75-öt használd.

2017. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!