Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy működik az az integráláso...

Hogy működik az az integrálásos módszer, amely sűrűségfüggvényből hoz létre eloszlásfüggvényt?

Figyelt kérdés

Értem, hogy mi a kapcsolat a sűrűségfüggvény és az eloszlásfüggvény között. Tudom, hogy a sűrűságfüggvény lényegében az eloszlásfüggvény meredeksége, és a görbe alatti területe egy stb... Azt nem értem, hogyan lehet visszakapni az eljárással a konstansot. Ki is tudom számolni, csak nem értem hogyan működik.


Szóval hogyan kapom vissza a konstanst?



2017. ápr. 25. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha integrálsz és a konstanst akarod meghatározni, akkor azt valamilyen kezdeti feltételből szokás megtenni. Ez alatt azt kell érteni, hogy valamely pontban tudod, hogy a függvény értéke mekkora. Jelen esetben az eloszlásfüggvénynél ismert hogy a minusz végtelenben 0 és a végtelenben 1.

Pontosan már nem emlékszem rá, de hátha segített amit írtam, mert ha máshol találkozol ilyennel ott a kezdeti feltétel pl.: v(t0)=v0 és a v(t) függvényt ha megkaptad integrálással akkor ha oda behelyettesíted a feltételt kapsz a konstansra valamit.

2017. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dq ***** válasza:
88%

Az eloszlásfüggvény definíciója egy kicsit több, mint az, hogy "a sűrűségfüggvény integrálja".


Ehelyett az a definíciója, hogy "a sűrűségfüggvény integráljai közül az, amelyik mínusz végtelenben 0-hoz tart". (Legalábbis folytonos eloszlásokra ez ekvivalens definíció.)


Így nincs más dolgot, mint kiintegrálni a f sűrűségfüggvényt, és a kapott F függvényből levonni a mínusz végtelenben felvett, F(-inf) értékét.

2017. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Ehelyett az a definíciója, hogy "a sűrűségfüggvény integráljai közül az, amelyik mínusz végtelenben 0-hoz tart". (Legalábbis folytonos eloszlásokra ez ekvivalens definíció.)"

A plusz végtelenben pedig egyhez kell konvergálnia, és monoton nőnie kell. Ez is hozzátartozik azért.

2017. ápr. 25. 17:06
 4/10 dq ***** válasza:
100%

Ezek a tulajdonságok automatikusan teljesülnek.


Lényeg mi lényeg: ha leintegrálod a sűrűségfüggvényt, akkor megkapsz egy integrált az összes lehetséges integrálfüggvények közül, amelyek +C tagokban térnek el egymástól. (vizuálisan: szépen egymás fölött helyezkednek el a görbék)


Ha egy ilyen görbesereg tetszőleges F tagjából kivonod F(a) értékét, akkor pont azt a görbét kapod meg, amelyik 'a'-ban 0-t vesz fel. Ha F(-inf)-et vonsz ki, akkor azt, amelyik ott 0, vagyis az eloszlásfüggvényt, definíció szerint.

2017. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dq ***** válasza:

> Azt nem értem, hogyan lehet visszakapni az eljárással a konstansot. Ki is tudom számolni, csak nem értem hogyan működik.


Talán az is segít, ha leírod hogy milyen eljárással számolod ki.

2017. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, pont abba kezdtem bele, hogy leírjam, csak nem tudom a nevét, a forrás se említi, hogy mi az elnevezése ennek az eljárásnak.
2017. ápr. 25. 17:42
 7/10 A kérdező kommentje:
Minjárt írok példát.
2017. ápr. 25. 17:50
 8/10 A kérdező kommentje:

Itt van egy kép az eljárásról:

[link]

2017. ápr. 25. 17:56
 9/10 dq ***** válasza:

Ó igen, ősi román módszer.


Gondold át, hogy ha A-tól integrálsz x-ig, akkor a kapott integrálfüggvényed A-ban 0 lesz. A =-inf esetén is, ahogy ők csinálják.


Szóval a konstans az integrációs határokkal van beállítva hogy stimmeljen: alul -inf van.

2017. ápr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, igazán sokat segítettél! Sokszor tapasztalok itt ellenállást a segítséggel kapcsolatban, nem tudom miért, úgy érzem vannak, akik direkt húzzák az agyamat. Köszi mégegyszer! :)
2017. ápr. 25. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!