Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Létre szeretnék hozni egy...

Létre szeretnék hozni egy olyan programot, amely segít a tanulásban, miben és hogyan?

Figyelt kérdés

Szóval, lényegében az lenne a cél, hogy egy könyvből gyorsan ki tudjam szedni a lényeget és leírni azt, rajzokkal kiegészítve. Ahhoz, hogy gyors legyen, a gépi felületet választottam, mivel ugye gyorsabb gépelni, mint kézzel írni.


A rajzokat majd importálni akarom, tehát ezekkel lehet egy kis macera, de ezt majd később.


Először is az a problémám, hogy miben írjam meg?


Néhány részlet:

A programnak vezetnie kell több fájlt is, miközben én írok. Kell, hogy legyen egy un. elmetérkép, címszavakkal, tehát főcím például a "Programozás". Én ezt egy office programohoz hasonló felületen leírom, és főcímnek jelölöm. Ez lesz egy másik felületen a lap közepén. E köré egy sündisznóhoz hasonló alcímezést akarok létrehozni. Az alcímekre kattintva a tartalmuk is kijön, a lényeggel.


A másik szempont, váltani lehessen a 2 oldal között, kell egy elmetérképes rész, (lentebb egy példa a rajzra) és kell egy olyan rész, ahol csak az írás van, címek és az alatt a lényeg, ez kicsit átláthatatlanabb, azért kell a rajz is.


És még egy fontos szempont. A4-es lapra kell, hogy nyomtatni is tudjam, tehát a programnak be kell tartania a határokat is.


Imitáció az elképzeléshez:


Első felület a sündisznóhoz hasonló ábrával: [link]


Második felület, amin majd én írok és a program ennek a sündisznó alakját fogja lerajzolni, egy A4-es lapra: [link]


Hogy miért PHP? Mert több benne a tapasztalatom, többet foglalkoztam vele, egyetlen hátránya, nem tetszik a webes felület.


Miért C++? Mert egy hordozható programot akarok magamnál tartani, amely könyveket hoz nekem létre, saját könyveket, amiket ki tudok menteni és olvasni a programmal. Hátránya: Annyit értek a C nyelvekhez, mint pap a gyereknemzéshez. Írtam már pár programot egy NXT robotra, de az teljesen más.


Természetesen nem akarom, ha valaki ingyen elkészítené nekem, ezért kérek csak segítséget hozzá.


Tehát kérném segítségeteket, hogyan kezdjem el, miben és honnan szedhetek tanácsokat?


Előre is köszönöm!



#tanulás #php #program #C++ #tanulási módszer #tanulóprogram #program a tanuláshoz #tanulásrendszer #PHP vagy C++
2014. ápr. 12. 11:57
 1/8 Tengor ***** válasza:
100%

Jó nagy fába vágtad a fejszédet nem mondom.

Első lépésben nyelvfüggetlenül meg kell tervezni a programot. Meg kell tervezni az adatok bevitelét, azok tárolását (SQL-t javasolnék, esetleg XML-t) a felületeket. HA a tervek készen vannak, akkor lehet elgondolkozni, hogy melyik nyelv lehet a célszerű.

Ha webes környezetbe akarod helyezni, akkor PHP, HTML, CSS, és JS + SQL és vagy XML fog kelleni biztosan. (PHP, SQL, XML - adattárolás, kezelés; HTLM, CSS, JS - megjelenítés, dinamizmus)

Ha asztali programot szeretnél, akkor én a Java-t ajánlanám. Egyszerűbb és hatékonyabban tanulható, mint a C++, ugyanakkor 100%-ig hordozható kódot készít és szintaktikájában hajazik a C-re.

Ha ezt választod, akkor kelleni fog a Java, SQL (és vagy XML) az adatok kezeléséhez és valamilyen Java API az adatok megjelenítéséhez. Nagyon alap szinten SWING + rajzolgatás, ha kicsit turbózni akarod, akkor akár LWJGL, OpenGL v. SDL megjelenítést is írhatsz hozzá.

2014. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem igazad lesz, nagy fába vágtam a fejszémet, de addig ütöm a tönköt, míg ketté nem hasad. :D Köszi a segítséget, azt hiszem Java lesz + SQL, először is tervek, tudnál pár módszert javasolni a tervekhez, mielőtt beleugranék autodidakta módon a betűtengerbe és oltári nagy hibákat követnék el?
2014. ápr. 12. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha csak az a lényeg hogy legyen egy ilyen, szerintem ne fáradj mert van. Preziben korrektül tudsz ilyen diavetítést csinálni, címszavakkal, nyilakkal, ábrákkal - nyomtatható is.


Ha a programozás a lényege, akkor csináld úgy, ahogy egy rendes projektet: dokumentáció, rajzok, képek, UML, ilyesmik. Arról már lehet konkrétabb tanácsot adni.

2014. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam le, de igen, egyrészt a progizás a lényege, szeretek progizni, PHP-ben már az alapokat tudom, egy könyv segítségével nagyrészt megtanultam pár dolgot, de a logikát nem. A prezi nem dinamikus, én ezt a programot úgy akarom elkészíteni, hogy miközben írom 1 lapra a vázlatot, eközben több adatbázisba mentsen több adatot. Például képletek, állandók, fogalmak, definíciók, tudósok/nagy emberek, grafikai szimbólumok, hasznos linkek a tanuláshoz, betűjelek, stb. A prezi erre nem képes, és nincs kedvem vagyonokat kiadni egy ilyen progiért, akkor inkább csinálok én. :D Meg felesleges is lenne, ha magam is el akarom egyszer készíteni. Igen tudom, hogy nem 2 nap lesz, nem is vagyok nagyravágyó, elég, ha napi 1-2 órát tudok ezzel foglalkozni, és fél év múlva elkészül egyik béta verziója. Lényeg, hogy fősuliig elkészüljön, akkor lesz egy alapom, amivel könnyen tanulok, mivel én így találtam meg a jó módszert a tanulásra. Lehet másoknak is segít, majd feltöltöm egyszer, vagy blogot csinálok róla, de ez még álom, először tervezek. És köszi a segítséget!
2014. ápr. 12. 14:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy te is beleestél abba a hibába, amibe a kezdő programozók nagy része. Elkezdted tanulni, megláttad, hogy milyen sok lehetőség van előtted és máris jóformán a hellő world után ugrani akarsz egy hatalmas projektbe.

Bár dicséretes, hogy te nem kapásból egy világmegváltó 3D-s szuper játékot akarsz készíteni most azonnal, de ettől függetlenül is az alapozásra szükséged van.


Ha nincsenek meg a megfelelő ismereteid, nincs elég tervezés a kezdés előtt és úgy vágsz bele egy ekkora munkába, akkor ez a 3 eshetőség van:

- A felénél megunod és elmegy tőled a kedved, majd soha nem fejezed be.

- A közepénél valahol rájössz, hogy alapjaiban rossz úton indultál el és/vagy tanulsz új dolgokat amivel sokkal jobb és hatékonyabb lenne a megoldása bizonyos részeknek, így jóformán kezdheted alőről az egészet.

- Elkészül "valami", ami működni sem fog igazán, de legalább nagy és nehezen használható lesz.



Nem azt mondom, hogy ne kezdj bele, hanem hogy előtte az egyes részeket akár, kisebb projekteken próbálgasd ki.

Ugye még a nyelv sem biztos, pedig ez egy elég sarkalatos pont tud lenni. Nézd meg miket akarsz biztosan majd és az alapján válassz majd kezdj tanulni egy megfelelő nyelvet.

Ha megvan, nézd meg, hogy abban az adott nyelvben hogy érdemes/szokás a neked szükséges részeket megcsinálni, például grafikus felületet, fájl/adatbázis kezelést.

Ezekre mind-mind csinálj pár kisebb projektet. Pl.: Grafikus felületet, amiben van menü és 1-2 ablak, aztán egy másikat akár konzollal, ami adatbázishoz kapcsolódik és tud adatot menteni és olvasni, stb...


De arra azért készülj fel, hogy egy nyelv használatának nagyon alap szintű elsajátítása igaz, hogy rövid idő kell, ellenben komolyabb munkához (a terveket lehet én értelmezem félre de ez valami tényleg nagyobb dolog akar lenni), már sokkal több. (Itt pedig nem hetekben, hanem akár hónapokban kell gondolkodni minimum.)

2014. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves előző, igazat beszélsz, és, hogy igazat adjak az első mondatodnak a miértjére, miszerint nem 3D-s programmal akarok indulni, hogy miért? Mert van némi tapasztalatom. Igen, én is gondolkodom ezen, hogy most a Java jó választás-e, de PHP-ben már adatbázisokkal is dolgoztam... Ezt még átgondolom, a tervem pedig nem úgy indult, hogy magát a programot terveztem meg, hanem, hogy mi az, ami kell a programhoz, először is tudás az biztos, tehát egy lapra feljegyeztem, hogy a könyv szerint melyik dolgoknak kell utána nézzek még a neten (fájlok/karakterláncok kezelése, tömbök, objektumok, függvények, stb), és csak utána jön a weblap megtervezése. Tudom, hogy nagy fába vágtam a fejszémet, de látok ebben a projektben egy afféle sikert, ami később még jól jöhet. Igen párszor már jártam úgy, hogy félig megcsináltam, és hát jobb lett volna emígy, előröl is kezdtem, de nem jutottam a végére soha. De viszont voltak kisebb olyan projektjeim is, amiknek a végére értem, attól függetlenül is, hogy bénán csináltam meg az elejét, úgy gondoltam majd egy későbbi verzióban kijavítom, most az a fontos, hogy működjön. Végtére is köszönöm a figyelmeztetésed, gondolkodom erről is, ha netalántán megunnám, akkor mivel motiváljam magam.
2014. ápr. 12. 14:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a programozas a lenyeg, de szerintem probald ki a freemind nevu progit, egesz jo kis mindmap rajzolo.
2014. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez egy grafikus program? Rendben kipróbálom, habár nem hiszem, hogy ezzel fogom felépíteni, esetleg később, köszi a tanácsot!
2014. ápr. 13. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!