Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért drága a Trícium?

Miért drága a Trícium?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikkben, hogy 8,3 millió Ft grammja. Viszont azt is írták, hogy "önmegvilágító eszközök, például vészkijárati jelzők készíthetők, és készülnek is."

Egy kis vészkijárat jelzőért azért szerintem túl drága lenne vagy annyira kevés kell belőle hozzá? Mert ha ilyen drága nem lenne szinte minden középületben.



#tábla #kémia #trícum
2017. ápr. 26. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Azért drága mert rohadt kevés van belőle a földön.


A vészkijáratjelzőhőz pedig szerintem nagyon minimális kell.

2017. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennek kapcsán én is kiváncsi lennék a reális piaci árára. A tríciummal világító elemlámpák, kulcstartók amiket rendelni bizonyos oldalakról, abban tényleg trícium van? S ha igen mennyi? Ha megrendelem, hogy tudom kideríteni, hogy tényleg trícium van-e benne? Geiger-müller számlálóval vagy hogy?
2017. ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 EagleHUN ***** válasza:

"Azért drága mert rohadt kevés van belőle a földön. "

Természetes úton valójában szinte semennyi mert 12,3 év a felezése.

[link]


Tenyésztik reaktorban azért drága.

Azért annyira nem hogy nagyon kis mennyiségbe ne érje meg belerakni néhány eszközbe!

"The emitted electrons from the radioactive decay of small amounts of tritium cause phosphors to glow so as to make self-powered lighting devices called betalights, which are now used in firearm night sights, watches, exit signs, map lights, knives and a variety of other devices. This takes the place of radium, which can cause bone cancer and has been banned in most countries for decades. As of the turn of the millennium, commercial demand for tritium is 400 grams per year[3] and the cost is approximately US$30,000 per gram.[31]

"

2017. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!