Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikus szeretnék lenni....

Fizikus szeretnék lenni. Nagyon érdekel a fizika főleg az elméleti fizika, emellett nagyon érdekel a kvantummechanika. Elméleti fizikusként hol helyezkedhetek el Magyarországon? ( tanár biztos, hogy nem akarok lenni) 16/F

Figyelt kérdés
2017. máj. 3. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Bárhol, ahol megelégszel havi bruttó 12500 Ft-tal.
2017. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dq ***** válasza:

KFKI?

Ott van Budapest egyik legjobb részén (Magyarország egyik legjobb környéke) nagyon szép hegyek, jó levegő, nyugalom is van.


MTA?

Az infopark mondjuk nem annyira jó hely, de azért tűrhető.


Mellette vannak olyanok hogy IBM, meg Siemens, meg Ericcson meg stb telekomok. Őket érdekli az alkalmazott kvantummechanika, például az a része hogy hogyan lehet egy adott dróton minél több információt átvinni.


Meg szabadúszni is lehet: kitalálsz egy bizgentyűt amit a lézeres kutatásokhoz lehet használni, és legyártod (kézzel) olcsón, és eladod jó drágán, ilyenből is lehet élni.

2017. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

KFKI megvan még?

Talán még egy kis töredék maradt belőle.

A többi is haldoklik, bár most mintha egy kicsit magához tért volna.

2017. máj. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bármelyik egyetemen ahol van fizika szak, folytatnak elméleti irányú kutatásokat. Kvantummechanika irányokban is vannak egészen biztosan. Ha elvégzed az egyetemet és maradsz ott, akkor pl. a mostani PHD ösztöndíj 140.000 forint az első két évben majd 180.000 a második két évben. PHD után is maradhatsz természetesen egyetemen kutatói és oktatói körökben, 200k+ fizetéssel kezdenél nagyjából . Vannak PHD után másfajta ösztöndíjak is amiket megpályázhatsz, ezekkel még több pénzt kaphatsz havonta. (Persze ha elmész az iparba, ott jobb pénzt is kaphatsz. A gyógyszer iparban nagyon nagy pénz van, vannak olyan gyógyszerek amiket elméleti fizikai módszerekkel modelleznek le (kvantummechanikai), hogy milyen tulajdonságaik vannak.)


Írj rám privátba ha van még kérdésed.

2017. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy dolog biztos. Ha módszeresen tanulsz, nemcsak a szigorúan vett tankönyvekből, akkor nemcsak a fizikatudásod mélyül, hanem a környezetéről szerzett ismereteid is, így például az, hol milyen színvonalon kutatnak, termelnek, és hol mit fizetnek érte.


Ezért elegendő azt a célt kitűzni, hogy ismereteid minél szélesebbek és megalapozottabbak legyenek. A többi jön vele. 16 éves korban ezt még nehéz átlátni, még nehezebb elhinni. De ha megkérdezhetnél néhány (tudásban, munkahelyben és pénzben) nagyon sikeres embert, ezt mondanák.

2017. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,de én ilyen válaszokra gondoltam:-elhelyezkedhetsz fizika professzorként(1000000 Ft felett fizetnek havonta)

-lehetsz tanár(x fizetésért)

-...

Amúgy én úgy halottam, hogy egy egyetemi fizika kutató/előadó fizikus havonta kb.400 keres.

2017. máj. 4. 20:39
 7/11 A kérdező kommentje:
akarom mondani hetente 400 000 Ft felett...
2017. máj. 4. 20:40
 8/11 dq ***** válasza:

Naponta 400 000 felett


[link]

2017. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha egyetemen nem sikerül ott maradnod kutatóként akkor itthon szerintem nem lesz túl sok lehetőséged. Mondjuk fizetés szempontjábol az egyetemi karrier sem egy nagy buli. Viszont ha ennyire érdekel a fizika, akkor én a villamosmérnökit ajánlanàm. Egyik legpiacképesebb képzés. Budapesten pl: ha a nyelvtudásod is megfelelő akkor még pályakezdőként is megcélozhatod a 250-300 ezres nettót. És pár év múlva ez lehet jóval több is.
2017. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem ilyen válaszokra gondoltál. De amit te szeretnél, az egyfelől 8 év múlva más lesz, mint ma, másfelől aki úgy áll hozzá, hogy "fizikaprofesszor szeretnék lenni, mert piszok sokat keres", az nagyjából soha nem lesz fizikaprofesszor.
2017. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!