Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki el tudná nekem ezt...

Valaki el tudná nekem ezt magyarázni?

Figyelt kérdés

Függvényábrázolás az egész. 8.-as vagyok, és amikor megkérdeztem a tanáromat, leordított, hogy nem hagyom őt tanítani. Szóval bocs, de rátok vagyok szorulva.


szóval, van egy egyenlőtlenségünk:

3x -2 <(vagy egyenlő) 2x


f(x) = 3x -2

g(x) = 2x


és van egy következő táblázatunk, amit nem értek, mi alapján kell kitölteni:


[link]


(pirossal írtam be, amik elvileg a megfejtések, csak nem értem)


és függvényen is ábrázolni kell, csak azt meg végképp nem értem, hogy hogy kell. Aki szán rám időt, annak nagyon megköszönöm!



2017. máj. 14. 16:00
 1/2 dq ***** válasza:

A táblázatban az adott x-hez tartozó függvényértékek szerepelnek.


Ha x sorába kerül egy szám (például az, hogy -1), akkor alá kettővel, g(x) sorába a szám kétszerese, -2 kerül. Ugyanígy végig.


Az x sorában a -2 től 2-ig terjedő egészek állnak. Ennek nincs különösebb oka: egyszerűen ezekre az értékekre kíváncsi a tanár.


Ábrázolni úgy kell, hogy felveszel egy x-y koordinátarendszert, és bejelölöd rajta az (x,g(x)) koordinátájú pontokat.


Ha x (-2)-től 2-ig fut, akkor a


(-2,-4), (-1,-2), (0,0), (1,2), (2,4)


koordinátájú pontokat kell bejelölnöd.


Ekkor "ábrázoltad g(x)-et az adott tartományon".

f(x)-et hasonlóan: (fogsz egy másik színt, majd) kicsi x-eket rajzolsz a


(-2,f(-2)), (-1,f(-1)), (0,f(0)), (1,f(1)) és (2,f(2))


pontokra. (az f függvény értékeit megtalálod a táblázatod 2. sorában)


((OFF: Ha én írtam volna a tantervet, akkor a függvényeket 7 évvel korábban tanultad volna.))

2017. máj. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 dq ***** válasza:

Az egyenlőségre rátérve: miután ábrázoltad f(x)-et és g(x)-et két, különböző színnel, akkor az egyenlőséget kielégítő x-eket úgy olvasod le, hogy megkeresed azokat a g(x)-eket, amelyek följebb vagy ugyanott vannak, mint a hozzá tartozó f(x)-ek. (táblázatban: azokat az oszlopokat, amelyeknél a 3. sor nagyobbegyenlő a 2. sornál)


ábra: [link]


Látod a szemeddel, hogy a [-2,2] intervallumon mindenhol teljesül a (nem szigorú) egyenlőtlenség, tehát a helyes válasz az x=-2,-1,0,1,2.

2017. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!