Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matekzsenik, tudnátok segíteni...

Matekzsenik, tudnátok segíteni valószínűségszámításból?

Figyelt kérdés

Van két feladat, megoldottam őket, de nem tudom ellenőrizni magam, hogy helyes-e az eredmény.


1.: 100 termék közül átlagosan 1,27 selejtes. Poisson-eloszlást feltételezve mennyi a valószínűsége, hogy 1000 db közül legfeljebb 4 selejtes?

Itt ugye 0-4-ig kiszámoltam az értéket és összeadtam, de 0,0046 jött ki, ami gyanúsan kevés.


2. Egy termék átlagosan 10 év élettartamú, exponenciális eloszlású. Hány év legyen a garanciaidő, ha maximum a termékek 10%-át szeretnénk garanciáztatni.

Na, itt próbáltam exponenciális egyenlettel kiszámolni, ill. Csebisev egyenlőtlenséggel, egyikkel 1 év, másikkal 10ezer év jött ki, nyilván egyik sem jó...



2017. máj. 15. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Poisson: A képletet megtalálod a Definíció szakaszban. Ezt használtad, vagy mást?

[link]


Exponenciális: Ha az eredmény 1, akkor az nem annyira meglepő. A termék várható élettartama 10 év, ha egy év a garancia, akkor ránézésre mindig a termékek tizede lesz garanciális. Persze nem árt ellenőrizni, nekem a fejembe verték, hogy az eredményt mindig ellenőrizni kell.

2017. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, Poisson-hoz ezt a képletet használtam. Az megvolt, csak azt nem tudtam, hogy megfelelő lambdát használtam-e.

Ugye, ha 100-ból 1,27 átlagosan a hibás, akkor 1000-ből 12,7-nek kellene lennie az átlagnak. Namost én 12,7-et használtam lambdának, úgy jött ki a 0,0046


Exponenciálisnál meg nem a 10 év környékén kellene sűrűsödnie a függvénynek? Akkor hogy lehet az 1 év a helyes válasz?

2017. máj. 15. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, a 12,7 jó.
2017. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vedd figyelembe, hogy a cég várhatóan a termékek 10%-ára akar garanciát vállalni. A várható érték 10 év.
2017. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!