Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik filmben van olyan...

Melyik filmben van olyan jelenet, ahol nem vették figyelembe a készítők a fizika törvényeit?

Figyelt kérdés

Hahóó emberek! Nagy segítségre van szükségem. Aki zseni fizikából és filmek terén is toppon van, kérem segítsen! Az év végi 5ösöm múlik ezen, ami nekem sokat jelent! A feladat, hogy egy filmrészletet kell bemutatni, ahol a jelenet teljesen ellent mond a fizika törvényének. Példának kapuk, a Star Wars-ból az űrben lévő robbanásokat égéseket, holott ugye nincs égést tápláló oxigén. Ezt rögtön tudtam volna magamtól is mondani de ugye ezt már nem lehet. Esetleg valaki ismer ilyesmi filmet? Mert filmek terén nem vagyok a legjobb, meg ugye fizikából:/

A válaszokat előre is nagyon - nagyon köszönöm!!


~egy 9.-es



2017. máj. 30. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az Armageddon cimű filmet ismered?

Az is tele van olyan jelenetekkel, ami gravitáció nélküli és/vagy vákumos térben lehetetlenség.

2017. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A Hegylakó 2-ben (vagy 3?) van olyan jelenet, ahol egy metrószerelvényt elszabadít az ellenséges figura.

Ebben egyre gyorsabban mennek, és az utasok egyre jobban hátraesnek, egyre nehezebben kapaszkodnak. Pedig ez csak az egyre nagyobb GYORSULÁS esetén történne, nem pedig a nagy SEBESSÉG esetén. Ez fizikai értelemben nem korrekt.

2017. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Másik star wars (meg úgy bármelyik űrcsatás film) hiba, hogy hallani a robbanásokat.

Pedig mivel az űrben nincs közvetítő közeg (levegő) így nem hallhatnád a robbanásokat.

Igaz, hogy baromi unalmas lenne.


(Amúgy az űrhajókban lehet oxigén, ami táplálhatja az égést, szóval nem a legjobb a példád.)


Amúgy itt egy lista:

[link]

2017. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, bármelyik űrbéli robbanás, amikor hallod is a robbanást, ezt a legfizikásabb sci-fi-k is direkt elcseszik, mert hang nélkül nem lenne olyan hatásos a dolog.


Ez viszont biztosan hozza az ötösödet:

https://www.youtube.com/watch?v=DYDaIyfitn8


Ennek a filmnek az egyik beharangozása az volt, hogy követi a fizikát, ami egyébként 99.9%-ban így is volt. Viszont, ha ki kell nyírni George Clooney-t, akkor ki kell nyírni George Clooney-t, ilyenkor nem számít a fizika. :D


Ahogy láthatod nem volt oka elröpülni (1:20-nál szépen látszik). Lehet látni, hogy nem forog az űrállomás, amire rácsimpaszkodtak, így nincs centrifugális erő sem, amivel magyarázni lehetne az elrepülést. Még azt sem lehet ráfogni, hogy forog az, csak nem látjuk, mert miután Clooney elrepül a hölgy ott marad egy jól láthatóan "laza", erőmentes helyzetben. Abban a helyzetben, amit láthatunk a videón egyszerűen nincs semmilyen erőhatás jelen, ami indokolná az "elzuhanást". Mégis megtörténik.

2017. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dq ***** válasza:
49%

> Az év végi 5ösöm múlik ezen, ami nekem sokat jelent!


Hajrá!

2017. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok mindenkinek a gyors válaszért! Nagyon remélem, hogy meglesz a jó jegy és ezzel a kitűnő is, Köszönöm!! :)
2017. máj. 31. 00:19
 7/11 anonim ***** válasza:

A űrbeli robbanás még talán rendben van, ha a felrobbanó objektumban volt oxigén (levegő). Ami onnan kiszabadul, az tud égést táplálni az űrben is, egy rövid ideig.


Ami nekem mindig furcsa volt, az a kis űrhajók manőverezése. Úgy döntik be a gépet kanyarodáskor, mintha lenne légkör, amire fel tudnak feküdni a szárnyak.

2017. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szinte akármelyikben:D


Eleven Testek: háttal esnek a vízbe ~20 méter magasról -> felületi feszültségről nem hallottak a készítők a jelek szerint (darabokra kellett volna szakítania a testüket). (ha reális vízbeérkezést akarsz látni, ajánlom szíves figyelmedbe a Hitman című 2007-es filmet Olyphant főszereplésével)


Bosszúállók 2: Thor elkapja a zuhanó nőt/férfit, akinek csodával határos módon az ostoreffektus ellenére sem törik ki a nyaka.


általánosságban: robbanások után nem szoktak figyelni a belső fülbéli kellemetlenségekre, a nyomáskülönbségekkel járó változásokra, stb. ennyi jutott eszembe így elsőre, de ha most megnéznék egy filmet, szerintem rengeteg példát tudnék mutatni.

2017. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

(még mindig a 8. vagyok)

a 7. válaszírónak üzenem, hogy egy robbanásnak nem előfeltétele az oxigén, csak az erőteljes exoterm jellege a reakciónak. minirobbanás történik pl a kénsav erőteljes exoterm jellege miatt, ha a kénsavba akarunk vizet önteni, és nem fordítva, vagy az etin egyszerűen csak nyomásnövekedés hatására robban fel. a TNT-hez sem kell oxigén, csak glicerin-trinitrát (ami egyébként egy görcsoldó szívgyógyszernek is az alapanyagául szolgál), amiből NaOH-val nitroglicerint csinálsz, majd ezt stabilizálod valamilyen porózus anyaggal, mondjuk kovafölddel vagy fűrészporral.


ami inkább érdekes az űrbéli robbanásokat illetően, az a gravitációmentes térben a reakció lejátszása.

2017. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9, Igazad van, hogy nem csak oxidációs robbanás létezhet az űrben, De az, hogy egy folyamat exoterm, önmagában nem okoz robbanást. Általánosságban a robbanás azért következik be, mert vagy nagy mennyiségű gáz szabadul fel (ami akár hőelvonással is járhat), vagy nagy mennyiségű energia (hő) szabadul fel, ami viszont a környező gázokat hevíti fel, azok tágulása okozza magát a "robbanást".
2017. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!