Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik filmben van olyan...

Melyik filmben van olyan jelenet, ahol nem vették figyelembe a készítők a fizika törvényeit?

Figyelt kérdés

Hahóó emberek! Nagy segítségre van szükségem. Aki zseni fizikából és filmek terén is toppon van, kérem segítsen! Az év végi 5ösöm múlik ezen, ami nekem sokat jelent! A feladat, hogy egy filmrészletet kell bemutatni, ahol a jelenet teljesen ellent mond a fizika törvényének. Példának kapuk, a Star Wars-ból az űrben lévő robbanásokat égéseket, holott ugye nincs égést tápláló oxigén. Ezt rögtön tudtam volna magamtól is mondani de ugye ezt már nem lehet. Esetleg valaki ismer ilyesmi filmet? Mert filmek terén nem vagyok a legjobb, meg ugye fizikából:/

A válaszokat előre is nagyon - nagyon köszönöm!!


~egy 9.-es



2017. máj. 30. 20:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#7 A kanyarodáskor való bedőlés evidencia, ha nem akarod, hogy a centrifugális erő oldalirányban a falnak vágjon.


Pl. az Utazók című filmben is van pár ilyen dolog.


1. Az űrhajó forgását pillanatszerűen állítják meg, mintha azt fenn kellene tartani, és csak egy gombnyomással meg lehetne szüntetni. Holott nem a forgás fenntartásához kell erő, hanem a leállításához. Ilyesmi azonban mégsem látszik a filmen.


2. A plazma hőmérséklete több millió fok. Nincs az az űrhajódarab, amit pajzsként magunk elé tarta megvédene minket az extrém hőhatástól.


3. Egy medencényi víz a gravitáció hirtelen megszűnése esetén sem állna össze egyetlen óriási vízcseppbe, mivel a cseppek képződésének alapvető feltétele a nagy felület/térfogat arány, hogy a felületi feszültség hatása érvényesülni tudjon.


És ez csak egyetlen film volt. :)

2017. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!