Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik képletek lehet alkalmaz...

Csezola kérdése:

Melyik képletek lehet alkalmazni fizikai munkavégzésnél?

Figyelt kérdés
W=F*s ezt tudom, a többit keresem. :D

2017. jún. 2. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:

ez a képlete pedig...

annyi, hogy F és s nem skalárok, hanem vektorok, mindig egy adott irányba történő elmozdulást tekintünk munkának

2017. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ja meg hát igazából ez is van

[link]

2017. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dq ***** válasza:

pl:

W = U - Q. (termodinamika 1)

W = E_2-E_1. (munkatétel)

2017. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

W=m*g*h

W= P*t

W=U*Q

2017. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem képletet kell megtanulni, hanem gondolatmenetet, mert különben hülye maradsz, ahogy a többség...


Mindig elemi munkát írsz fel: dW=F*ds.


A teljes munkához pedig a skalárszorzat vonalintegrálját veszed.


Ebből mindent le lehet vezetni. Megjegyzem, más definíciók is léteznek. (pl. teljesítmény alapú munkadefiníció).

2017. jún. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz.

Több évig magoltam kepleteket és meg is lett az eredménye, vagyis nincs eredménye. Rá kell érezni a fizika ízére, zamatára, ami persze nem mindenkinek sikerül.

Végül pedig, hogy a válasznak legyen valami köze a kérdésedhez, nekem elsőre a W= U*I*t jut eszembe, nem tudom miért. :D Persze van még sok. Miért is kell most neked az összes munkás képlet? :D

2017. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!