Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektromos áramkörökben egy...

Elektromos áramkörökben egy alkatrész pillanatnyi teljesítményét miért az alábbi módon számítjuk?

Figyelt kérdés

A tankönyvek ezt írják: p(t)=u(t)i(t). Én meg abból indulok ki, hogy egy alkatrészen w(t)=u(t)q(t) energia tárolódik, veszik el. namost p(t)=w'(t)=u'q + uq'=u'q + ui.

Mint látható a számításom szerint bejön plusz egy tag a deriválás után. Hol rontom el?



2017. jún. 10. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor fuss neki még egyszer. A definciókból, Ohm törvényéből indulj ki.

Feszültség az a munka ami ahhoz kell, hogy az elemi töltés A-ból B-be jusson. (legyen ez az az alkatrész két pontja). Ez minden időpillanatban igaz lesz.

Az áramerősség alapdefinició szerint az időegység alatt átáramló töltés mennyisége (Q=int i(t)*dt) alapján. Ebből adódik, hogy ha egy elemi töltés mozgatásához szükséges munka a feszültésg, és dt idő alatt i(t) töltés mozog akkor minden időpillanatban igaz lesz, hogy az időegységre jutó munka i(t)*u(t) lesz, az időegységre jutó munka maga a teljesítmény (szintén definició szerint).

2017. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak a társalgás élénkítése céljából jegyzem meg, hogy szinuszos változásnál ohmos ellenállás esetén a pillanatnyi teljesítmény két tagból áll.
2017. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értelek, én onnan közelítettem meg a dolgot, hogy Wab=int(ba)F dl=Q*int(ba)E dl=Q*V=Wab. innen w'(t)=v'q+vq'. Ha innen nézzük, mondjuk A és B pontok az ellenállás két kivezetése?
2017. jún. 12. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!