Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi annak az oldatnak a neve,...

Mi annak az oldatnak a neve, amibe az alumíniumot mártva nagyon fényes, tiszta lesz, de ha levegő éri, felforrósodik?

Figyelt kérdés
Egy kicsit hülyén fogalmaztam meg, de a lényeg: Egyik tanárom mesélte, h amikor volt még 2 Ft-os, akk kérte az egyik diákját, h mártsa bele, belemártotta, és szép csillogó fényes lett tőle, lejött róla minden piszok. De rögtön eldobta, mert olyan forró volt, mert ugye az alu is oxidálódik. Csak azért kérdezem, mert lehet, h ezzel a módszerrel egyszerűbben és gyorsabban tudnék megtisztítani alumínium alkatrészeket, minthogy napokig sikáljam. Ha tudjátok, h hol lehet beszerezni, azt is írjátok meg légyszíves! Előre is köszönöm :)

2015. okt. 5. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tanárodat, de utána gyorsan ird meg nekem is!
2015. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

Hát, nem tudom, eddigi tapasztalatom szerint az alu oxidját erős lúgokkal sikerült csak lekapni, azután viszont nem túl egészséges fogdosni bő vizes lemosás nélkül.

Ez a forrósodás azért nekem fura, csak az oxid újraképződésétől nem lehetett, az annyira kis térfogatban produkál csak hőt, hogy a jó hővezető alumínium azonnal elvezeti.

2015. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kettes, rosszul tudod, az aluminíum amfoter, azaz reagál savval és lúggal is. Az más kérdés hogy milyen körülmények között (töménység, melegítés stb) kérdező: olyan vegyület nincs ami lemarja az oxidréteget és te utána öblités nélkül tudod fogdosni. Akkor meg már forró sem lesz, ugye hűti a víz, meg mint a kettes mondta, rendkivül jó hővezető és pillanatok alatt leadja a környezetnek
2015. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Erős savakkal sosem estem neki, gyengék meg békén hagyták. :)

De a boltban kapható pumpás flakonos hideg zsíroldó úgy marja, hogy utána homokfújtnak látszik.

2015. okt. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor maradok a zsíroldó, és motorblokk-lemosó szereknél.

Köszönöm szépen a válaszokat. Ment mindenkinek a zöld kéz.

2015. okt. 8. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!