Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az izlandi vulkán kitörésének...

Az izlandi vulkán kitörésének lehet köze ehhez a sok esőhöz?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
pont zt kérdeztem én is apumtólXD de azt mondta nem
2010. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Miért, hamu esik szerinted?
2010. máj. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

18:57 ha nem értel hozzá minek válaszolsz?

A buszon hallottam egy beszélgetést,de nem hallottam teljesen,h most néztek vmilyen videót erről...Én úgy képzelem h ezek a részecskéken megtapadt viz messzebbre tud szállítódni,meg a súlya miatt jobban kényszeríti h le essen...de énse értek hozzá azért kérdeztem:D

2010. máj. 19. 19:39
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

Én értek hozzá, te meg hülye vagy.

Maradjunk ennyiben.

Semmi köze az esőzésnek a vulkánhoz.

2010. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nemnagyon látszik hogy értenél hozzá,én ebben maradok...

Mert akkor megtudnád válaszolni h mért nincs köze...

2010. máj. 19. 20:44
 6/14 A kérdező kommentje:
De semmi értelmeset nemtudtál írni.
2010. máj. 19. 20:45
 7/14 anonim ***** válasza:
ÁÁÁ. Kivagyok. Már számtalanadszor írom le, hogy az ÉG VILÁGON SEMMI köze hozzá. Hagyjátok végre békén azt a szerencsétlen vulkánt. Ez a "sok" eső egy mediterrán ciklonból származott (aminek még neve is van: Yolanda). Ez DÉL FELŐL érkezett, a vulkán pedig ÉNY felé van. Tehát semmi közük egymáshoz. Felejtsétek el.
2010. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha kíváncsi vagy, hogy minek van köze a sok esőhöz, a tornádókhoz, ahhoz, hogy nyáron tél van és télen nyár, akkor érdemes elmélyedned a "globális felmelegedés" témakörében. Ugyanis 99,9%, hogy mindet az okozza.
2010. máj. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Előző! Nem létezik globális felmelegedés! Csak globális klímaváltozás.

Szubjektív hozzáfűzés: Nekem nagyon úgy tűnik hogy Magyarországon ez inkább lehűlésként jelentkezik. Lásd: Most, egész télen (kivéve karácsony)..

2010. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előző! Nem létezik globális felmelegedés! Csak globális klímaváltozás.


Ezt, hogy nem létezik globális felmelegedés nem mondanám.

Az üvegházhatást okozó gázok (freon, széndioxid, nemesgázok egy része) miatt a Föld átlaghőmérséklete megemelkedik, mivel a visszaverődő napsugarak egy része nem tud kilépni a légkörből, hanem újból visszaverődik. Ennek következtében olvad például az Antarktiszi jégtakaró. A megolvadt jég bekerül az óceánba, megemeli a világtengerek szintjét és megváltoztatja az óceán hőmérsékletét. A megemelkedett vízszint miatt több országban az óceán ellepi a jelenlegi sík területek egy részét. Emellett a víz hőmérsékletének megváltozása nagy valószínűséggel a Golf áramlat leállását is okozhatja, ami beláthatatlan következményekkel járna az USA keleti partjai és Nagy Brittania éghajlatára. Mindez együtt valóban globális klímaváltozást okoz. De mindezt az üvegházhatást erősítő gázok kibocsátása okozza, ami először felmelegedést okoz.


Mindegy hogy hívjuk, tenni kell ellene, mégpedig globálisan, nem csak beszélni róla.

2010. máj. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!