Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy ha a nők...

Miért van az, hogy ha a nők sokat vannak együtt például egy osztályban akkor a menstruációjuk beáll, értem ezalatt, hogy +- néhány nap eltéréssel jön meg nekik egyszerre?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 21:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A tudományos levezetésére lennék kíváncsi nem a halandzsára.
2010. máj. 19. 21:41
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Ezt honnan veszed? Nem hiszem,hogy ilyen kutatást végzett volna bárki is,és nem is igaz.

Én 26 évig doloztam agy irodában 15 nővel együtt. Természetesen nem figyeltük,hogy kinek,mikor jön meg. De azért mindig tudtuk,ha valaki éppen menstruált,és voltak egybeesések és közeli időpontok is.

Amiért nem igaz: nagyon kevés nő menstruál 28 napos ciklusban,sőt van olyan is,akinek teljesen rendszertelenül jön meg. Ha nekem pl. 1.-én volt meg, a mellettem ülőnek 3.-án,és mindkettőnknek 28 napos a ciklusa,akkor természetesen később is ugyanez lesz a tendencia. Ha viszont nem így van,akkor lesz időszak,amikor egybeesik,vagy közeli időpont lesz,de olyan is amikor akár egy hét is lehet kettőnk között a különbség.

Minél több nő van együtt (egy iskolában elég sokan vannak) akkor lehetnek ilyen egybeesések,de az kizárt hogy mindenki csak a hónap elején menstruál.

2010. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nálunk az osztályban ez van a lányok mondták. Az is lehet,hogy azért mert ők közöttük esetleg szorosabb kapcsolat van mint a volt munkahelyeden.


Olvasd el ezt, érdekes dolgok vannak a kommentek között. http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__16273..


19 F

2010. máj. 19. 22:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a kivételek, még soha nem tapasztaltam ilyet.
2010. máj. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ToXeN ***** válasza:
100%

Erről már én is hallottam, ezt találtam most hirtelen:


"Közismert például, hogy közös teremben, például egy kollégium közös hálószobájában vagy börtönben lakó nők menstruációs ciklusa összerendeződik. Amint azt hosszú kutatások kimutatták, a menstruációs ciklus különböző fázisaiban termelt hormonok feromonként viselkednek, és befolyásolják a környezetben élő nők menstruációs ciklusát."

( [link] )


"A kollégiumi szobatársak, egy irodában dolgozó kolléganők havivérzése szinkronba kerül. A tudományos kutatások is igazolják ezt. Az egyik nő menstruációs ciklusa késik, a másiké egy-két nappal hamarabb elkezdődik – végül találkoznak. De ez a jelenség csak barátnők között megy végbe – az utált kolléganővel nem hangolódik egybe a ciklus! A magyarázat a történelem előtti időkben keresendő. Ha a gyerekek egyazon időben születtek, az asszonyok jobban tudtak gondoskodni róluk."

( [link] )

2010. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A Csajok a csúcson-ban hallottad igaz? :D
2010. máj. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A jelenség "mechanizmusa" szinte biztos, hogy a feromonokhoz köthető. Ezek alapján érzi meg egyik nő a másikról, hogy a ciklusának melyik szakaszában van, és így az ő teste is ehhez igazodik.


A jelenség oka (egy fórumról* másolom, nem tudom mennyire hiteles a forrás:

"Állítólag az állatoknál azért igazodik az alfa nöstény ciklusához a többieké, mert ő az első a "szaporodási rangsorban", és nehogy az alfa hím egy másik nöstényt termékenyítsen meg, amíg ő menstruál.

Az őskori emberi közösségekben pedig azért maradt meg, mert a törzs férfitagjai a többnapos vadászataikat ehhez a közös ciklushoz igazították, így az ellenséges törzs portyázó vadászai nem tudták az otthon hagyott nők teherbe ejtésével a saját génállományukat továbbörökíteni."


Manapság ez nyílván kevésbé megfigyelhető egyrészt a fogazásgátlók, másrészt a teljesen más életmód miatt. Rengeteg dolog van ami már befolyásolja a ciklust, ráadásul ritkábbak is az olyan szoros női közösségek, ahol ez kialakulhatna. (Talán kollégiumokban a leginkább)


*Forrás: [link]

2010. máj. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékes válaszokat !


Nem láttam a filmet.

2010. máj. 20. 12:31
 9/11 anonim válasza:
Ezt én is tapasztaltam. Pl a húgommal és az anyukámmal is hasonló időben menstruálunk.
2010. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
ez így van. "egy csordában lévő nőstények" egyszerre menstruálnak, mert régen pl, ha vándorolni kellett a kicsiket is egyszerre lehetett, hasonló korban "mozgatni". És igen, mindig az alfa nőstényhez állnak be a többiek. :) Akikkel, barátnőimmel, sokat vagyunk együtt, összeáll a ciklusunk
2010. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!