Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Marson valamikor volt víz,...

A Marson valamikor volt víz, illetve most is van, megfagyva. Mitől lett ilyen vörös, sivatagos a bolygó?

Figyelt kérdés
Miért nem olyan, mint a Föld? A Föld is olyan lesz egyszer, mint a Mars?

2017. júl. 2. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

vörös: vas-oxidokban gazdag a kőzet

sivatagos: nincs folyékony víz (sem élet, humusz), mert nem tud megmaradni az alacsony légköri nyomás, ill. kis gravitáció miatt.

A Földön is vannak vöröses sivatagok.

Pár százmillió év múlva a Föld is olyan lesz, mint most a Mars, ha a Nap intenzívebb lesz.

Vagy előbb, ha erősödik az üvegházhatás, folytatódik a globális felmelegedés.

2017. júl. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
De a Mars nagyobb mint a Föld
2017. júl. 3. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon nagy a Mars
2017. júl. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy nagyobb

[link]

2017. júl. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

#2 és #3: a Naprendszerben a Föld a legnagyobb kőbolygó. A Vénusz is kisebb valamivel.

És a gázbolygók holdjai közt sincs nagyobb.

2017. júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#2-#3. Khm, a Mars fele akkora kb., minta a Föld, ühüm.


+Valószínűleg az is betette a kaput a Marson, hogy nincs számottevő geológiai aktivitás, továbbá a mágneses mezeje is csak nyomokban kimutatható, így nemcsak a kisebb gravitáció, hanem a napszèl elleni vèdtelensège miatt is veszíthetett lègkört.

2017. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hú köszi a válaszokat! Szerintem nagyon érdekes ez az egész Mars téma. Vajon felküldik az első emberi kolóniát még 2050 előtt? Vajon be tudnánk népesíteni a bolygót? Izgalmas belegondolni.
2017. júl. 3. 23:05
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Szerintem nagyon érdekes ez az egész Mars téma."

Igazad van, szerintem is ez jelenleg az egyik legnagyobb tudományos kihívás. Ha talán fontossági sorrendben nem is az első, de a hosszú megvalósítási előkészület miatt jogos minél előbb foglalkozni vele.

"Vajon felküldik az első emberi kolóniát még 2050 előtt?"

Hát, szerintem a NASA nem. Egyedül legalábbis nem.

Egy NASA-ESA-Kína összefogás lenne szerintem az egyetlen megvalósítható út, technikai és gazdasági háttér terén is. Bár az sem lenne meglepő, ha tényleg magáncégek lépnének először (személyes véleményem szerint elon Musk is arra gyúr, hogy egy idő után beszáll hozzá a NASA, ez egyedül neki túl nagy falat).

"Vajon be tudnánk népesíteni a bolygót?"

Földi értelemben nem. Legalábbis valószínűleg évszázadokig nem. A terraformálás szép de nagyon messzi álom. A hermetiusan elzárt, esetleg 50-100-200 fős kis városállomások megszületését meg én nem nevezném benépesítésnek, inkább csak első kapavágásnak.

2017. júl. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) Majd meglátjuk mi mindent hoz a jövő ezen a téren.
2017. júl. 6. 00:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Ellátogatni oda jó kaland de semmi értelme nincs a marsot "benépesíteni". Nem is lehetne.

Ilyen csak a buta sci-fi sorozatokban/filmekben jó sztori de a megoldást nem itt kell majd keresni.

2017. júl. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!