Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány hangya él a világon?

Hány hangya él a világon?

Figyelt kérdés

Nem lényeges a pontosan számuk, elég egy nagyságrend is. Ha a Földön élő összes hangyát betennénk egy 10x10 méteres alapterületű medencébe, milyen magasra érne fel a hangyaszint? Milyen érzés lenne ebbe a rengeteg hangyába beleugrani magasról?


Csak komoly válaszok érdekelnek, a diplomamunkámhoz kéne.



2017. júl. 11. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hátha ez segít valamit, ha még nem nézted:

[link]


"Telepeikben (hangyaboly) igen nagy rendszerezettség figyelhető meg; némelyikükben több millió egyed él."

Ha utánanézel, hol lehetnek hangyabolyok, milyen körülmények között, az alapján valamennyire tudhatsz tippelni. (Bár én erősen kételkedem, hogy több millió hangya legyen néhány hangyabolyban, szóval a forrást is jó lenne ellenőrizni.)


"Ha az összes hangya tömegét megmérnénk, a szárazföldi állati biomassza kb 15-25%-át tennék ki." - Ez talán támpontot adhat.

2017. júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
84%

Nem tudom pontosan, de egy 10x10 méter nagyon kevés lenne hozzá..

Szerintem 1-2 KM-es területen is lazán lenne annyi hangya összegyűjtve hogy egy 10x10 méteres medence megtelne velük. Láttam már 1 telken belül is 4-5 teli vödör nagyságú hangyabolyt.

2017. júl. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=DfLNIxKjDkc&t=339s


ebben a videóban 0:29-nél beszél a csaj arról, hogy: 1,000,000,000,000,000 hangya él a földön, és a súlyuk evileg megegyezik a földön élő emberek súlyával.


Üdv.: Antshungary.com

2017. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

hogy miylen magasra érne fel azt nem tudom, számold ki - beleugrani először biztos furcsa, csiklandós érzés lenne, aztán valszeg a hangyasav, amit a stressztől bocsát ki a fajok egyrésze szétmarna olyan nagy mennyiségben :/ meg őket magukat is ha zárt térbe vannak, szóval a kísérlet vége tömegpusztulás lenne :D


Üdv.: Antshungary.com

2017. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Először azt hittem, ez az antshungary.com valami poén, de megnéztem, és nem! :) Hangyafarm-bolt! Valaki izzadságos munkával próbálja kiirtani a hangyákat a lakásából, valaki meg katalógusból vásárolja őket!


Amúgy én is szeretem a hangyákat, gyerekkoromban állandóan figyeltem a mozgásukat, akadályokat tettem a vonulási útjukba, és tanulmányoztam, hogy hidalják át, meg különféle kajákkal etettem őket, tetszett, ahogy elhordják a morzsákat, körbeállják a kicsöppent szörpöt, vagy ahogy megtámadják a bolyuk közelébe kerülő idegen rovarokat.


A végén még kedvet kapok egy formikáriumhoz.

2017. júl. 14. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez de jó kérdés! Há biztosan több mint emberből... Valószínűleg sokezermilliárd.
2017. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!