Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ugye nem lesz belőle semmi?

Ugye nem lesz belőle semmi?

Figyelt kérdés

Természethez értő emberek!

Tegnap 45 fokos hőség volt Spanyolország déli ŕészén.

A köpönyeg azt írja,hogy jövő hét közepére minket is elérhet a 38-39 fokos forróság.

Már a köpönyegen ki is írták a 10 napos előrejelzésben jövő hét második felére a 37,38.fokokat,holott ők sem tudják még most,ők is csak 4-5 nappal előtte tudnak pontosat és azért mert tegnap olyan meleg volt Spanyolban,már el is készítették a jövő hét időjárását és pont. Nem is biztos,hogy eljön ide az a forróság és nem is biztos,hogy erre jön.

Ami most van idő 22-23 fok ez így jó,maradhatna egész nyáron így és aztán jönne az ősz.


Szerintetek ideér az a forróság vagy erre jön?

Nem értek ehhez csak lestem mimor ezt olvastam.



2017. júl. 14. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is nyár van. Lehet, hogy meleg lesz, lehet, hogy nem annyira. Télen meg fáztunk a mínusz 15 ben. Azt is megfigyeltem, hogy a média szeret túlozni, és rémisztgetni az embereket. Szerintem majd ráérünk akkor aggódni, ha 40 fok lesz, addig meg élvezzük a 22-t.
2017. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez igaz.

A média nagyon sokszor túloz,erre már rájöttem én is.

2017. júl. 14. 18:01
 3/8 anonim ***** válasza:

A valós hőmérséklet és a hőérzet az két külön dolog. Tavaly nyáron a tengerparton 36 fok volt, lengedezett a szél és egyáltalán nem éreztük extrémebb melegnek, mint egy sima 27-29 fokot.


"Ami most van idő 22-23 fok ez így jó,maradhatna egész nyáron így és aztán jönne az ősz. "

Szerintem nyáron legyen nyár, télen meg legyen tél. A 22-23 fok az errefelé nem nyár :P

2017. júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Állítólag hamarosan kifejlesztenek egy olyan pontos időjárás előrejelzést, amivel sokkal pontosabban meg tudják mondani az időjárást.


Nem ismerem az oldalt, de ezt írja.


[link]

2017. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Simán elképzelhető, főleg, ha tényleg nem lesz csapadék sem.

A fő kérdés egyébként nem a nappali csúcshőmérséklet, hanem a középhőmérséklet, amit pl. az említett koponyeg.hu nem is jelez ki. Ha éjszaka lehűl a levegő 25 fok köré, akkor a nappali 38-40 fok nem olyan szörnyű.

2017. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Volt régebben Reisz Andrásnak egy interjúja, ahol azt elemezték, hogy az időjárás előrejelzés az előrejelzendő napok számának növelésével egyre nagyobb hibát jelent. A koponyeg féle 15 napos előrejelzéshez is tehát azt kell tudni, hogy a távolabbi időpontra kiírt hőmérsékletek egyre kisebb valószínűséggel igazak.


Érdemes lenne előkeresni ezt az interjú videót, talán a youtube-on megtalálhatják nálam ügyesebbek.

2017. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A #4-ben hivatkozott cikk egy laikus dezinformáció. Az időjárás előrejelzés pontossága jelenleg nem szoftveres probléma, hanem modellezési probléma. Sőt, még inkább adatgyűjtési probléma (ez nem technikai, hanem költségvetési). Rossz, vagy pontatlan modellt szuperintelligens progamozók szuperszámítógépekre, sőt azok halmazára is csak rossz eredményt hozónak programozhatják.


Egyébként a közelmúltban volt nálunk 38°C hőmérséklet pár napig. Ez jó sok, de nem pánikolni, hanem védekezni kell ellene. Lehetséges, ha valaki az eszét használja.

2017. júl. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, pár nappal ezelőtt a Dél-Alföldön sok helyen volt 38-39 fok.

Ami előrejelző oldalt megnéztem, ott jövő hét végétől mindenhol 35 fok körül mondja, ilyenkor nyugodtan lehet 40 fok is belőle.

(Nálunk 6-8 évvel ezelőtt volt 41 fok. Egy csomó növénynek, pl. a málnának leégtek a felső levelei.)

2017. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!