Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A darazsakat valóban vonzza a...

A darazsakat valóban vonzza a sárga szín vagy ez csak egy "urban legend"?

Figyelt kérdés
2017. júl. 24. 10:05
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Bármi vonzza, ami erősen veri vissza az UV fényt. Nem kell annak sárgának lennie.

A virágok szirmai nagyon jó UV visszaverők, azok vonzzák magukhoz ezzel a trükkel, aztán ami hasonló mértékben "világít" neki, az becsapja.

2017. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezért lehet nálunk olyan sok az erkélyen?

Panelban lakunk, ugyanolyan anyagú és színű az erkélyünk, mint az alábbi képen:

[link]

Ilyenkor nyáron rettegek kimenni, mert annyira ellepik a darazsak.

2017. júl. 24. 13:17
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem a sárga szín miatt van. Hasonló az erkélyünk. Simán ez egy hőkalicka, ami a darazsaknak tetszik, ezért vidáman befészkelnek és utána már persze, hogy oda járnak.
2017. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem az üveg miatt mennek oda, bár ettől függetlenül azt megfigyeltem, hogy a világos szín jobban vonzza őket, ha világos póló van rajtam (pl. fehér), akkor állandóan jönnek rá a rovarok-bogarak...


A másik, amit a darazsak szeretnek, a víz. Nem tudom, miért van ez, de mindig ott szálldosnak, ahol állandóan van valamiért víz (csöpögő csap közelében stb.).

2017. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

"azt megfigyeltem, hogy a világos szín jobban vonzza őket, ha világos póló van rajtam (pl. fehér), akkor állandóan jönnek rá a rovarok-bogarak..."

Igen, jellemzően ezek a színek vernek vissza sok UV fényt is.


"A másik, amit a darazsak szeretnek, a víz. Nem tudom, miért van ez, de mindig ott szálldosnak, ahol állandóan van valamiért víz (csöpögő csap közelében stb.)."

Igen, a megfigyelés helyes és a megemlítés jogos.

De az ok egyszerű, aki ilyen kicsi és éppen jó meleg helyeken rengeteget röpdös nagy teljesítménnyel, az hamar kiszárad és iszik, mint a gödény. :D

Meg a darázsfészek-építéshez általuk gyártott papírmasé-szerű anyaghoz is elég sok vizet használnak fel.

2017. júl. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egxébként minden élölény az ivovíz köré települ.
2017. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!