Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha két azonos számítógép...

Ha két azonos számítógép ventilátort egymásra szerelek egy cső végére, hogy azonos irányba fújják a levegőt, akkor hogyan változik a légszállítás mennyisége?

Figyelt kérdés
Egyenként 100 m3/óra levegőt szállítanak.

#változás #ventilátor #légszállítás #sorba kötve #egymásra szerelve
2017. júl. 26. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A szállított mennyiség érdemben nem változik, a nyomóoldali nyomás növekszik meg.
2017. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dq ***** válasza:

Csak tippelek, de szerintem lehet hogy a ventilátor felvett energiájának a nagy része a levegő gyorsítására fordítódik (és kis része meg másra).


Ekkor, ha 2x akkora teljesítménnyel számolunk, az jelenthet 2x annyi, ugyanakkora sebességre mozgatott levegőt, meg, jelenthet x annyi, sqrt(2)-ször nagyobb sebességre gyorsított levegőt is.


Szóval ennyi adat kevésnek tűnik nekem.

2017. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak nagyon durva becsléssel szolgálhatok, 140 - 180 m3/óra között. [ Jó nagy ventilátorok. ]

Gyula válasza csak részben igaz, mert a nyomás növekedésével növekszik az áramló levegő sebessége.

Dq jól látja a kérdést.

Pontosabb közelítést csak a jelleggörbék összevetésével lehetne mondani.

Itt lehet bogarászni:

[link]

2017. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mennyiség szerintem sem változik, pontosabban függetlenebb lesz a többi tényezőtől. Pl. ha egy ventilátor után egy akadályt teszek, nő a nyomás, de csökken az átáramló levegő mennyisége. Két ventilátor után nagyobb értékre nő a nyomás, és jobban tartja az eredeti légáramlást.


Olyan, mintha egy Trabanttal és egy Nissannal mennél egyformán 40 km/h-val. Ha gázadás nélkül emelkedőre érnek, a Trabant le fog lassulni, a Nissan kevésbé.

2017. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!