Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudom megvenni az...

Honnan tudom megvenni az alábbi anyagokat, és mennnyiért?

Figyelt kérdés

kálium-nitrát (salétromsó)

Kálium Permanganát

Hidrogén-peroxid

Folyékony Nitrogén és a tároló palackja

Folyékony oxigén

Ammónium Nitrát

Kénpor

magnézium forgács

Sósav

Kénsav

Salétromsav

Gyújtózsinór (viscó)

Faszén

Alumínium reszelék


2010. máj. 24. 00:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bombát akarsz készíteni?
2010. máj. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Budapesten a József körúton van egy Azúr (asszem ez a neve) vegyszerbolt. Legalábbis volt egy ilyen.


Várj, ezt találtam:

[link]

2010. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Arab diak lenni?
2010. máj. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

te akarni bomba?


(bocsi hogy lekoppintottam a 3. válaszolót de nagyon tetszett :D)

2010. máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves bombgyáros barátunk.

Szép dolog ez a pirotechnika/vegyészet, de nem árt ha fel van készülve rá egy kicsit az ember. Nem ajánlatos azonnal a lovak közé csapni... Könnyen probléma lehet belőle. Egy-két ujj, szem, esetleg egy fél kéz is eltűnhet, előfurdult már az ilyen sokaknál.


Előre megmondom, hogy a kálium-permanganát drogprekuzor, boltban nem lehet hozzájutni. Nálam még van egy nagyobb adag, ebből tudok esetlegesen adni.


Kálium-nitrát: gazdaboltban műrtágya néven, bár ezt is lassan be fogják tiltani.


Hidrogén-peroxid: fodrászbolt


Dewar palack (mert így hívják) elég borsos áron mozog, a kisebbek is 30 ezer körül vannak.


Folyékony oxigén: esélytelen, ezt felejtsd el.


Ammónium-nitrát: gazdaboltban van, elég olcsó.


Magnézium forgács: vegyszerboltban van, de csak nagyon borsos áron adják oda, mert csak reagens tiszta van nekik. Nekem van egy nagyobb mennyiség ebből is, nem reagens tiszta, pirotechnikai célra használt.


Sósav: vegyszerbolt, sarki bolt


Kénsav: töménység függvényében. Hígat kapsz benzinkúzon, töményet sehol se.


Salétromsav: kénsaból készíthető vagy sehol se.


Gyújtózsinór: Blaha Luljza tér mellett van a piropont, ott szokott lenni.


Faszén: benzinkút.


Alumínium reszelék: nálam van egy pár kiló. Ultrafinomtól a kevéské finomig.


Ha meg tudod indokolni, hogy mi lesz belőle pontosan, akkor a folyékony gázokon kívül mindent tudok biztosítani.

Illetve gondolom fent vagy a pyrocenter.hu-n. Egy nicknevet megadhatnál.


Üdv.

-Egy pyrocenteres moderátor.

2010. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:).Igen fent vagyok a pyrocenter.hu-n a nicknevem: Dollar26
2010. máj. 24. 23:15
 7/14 A kérdező kommentje:
De am még énse tudom mit csinálok belőle vagyis milyen bombát, de gondolkodom például a puskaporon ami alap lesz szinte mindenben.Ha már tudom mit készítek belőle akkor leírom a pyrocenterre!
2010. máj. 24. 23:20
 8/14 A kérdező kommentje:

Na jött egy két ötletem:D

Othhon a pince legsötétebb sarkában találtam fél kiló alumínium reszeléked és egy fél üveg sósavat. kimegyek holnap a mezőre sósav+alumínium egy üvegbe rázárom a kupakot felrázom eldobom és bumm:DD. De szerintem ha kénsavval keverem még füstje is lesz valamint szaga XD.


ha szerzek kálium nitrátod akkor:

5g kno3+alufólia+kén=flash bomba.


Füstbomba:

kno3+cukor=füstbomba

2010. máj. 24. 23:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Gyájjj. Én ehhez nem adok segítséget, a végén még kinyírod magad.


Sósav + alu nem biztonságos. Főleg mivel reszelékkel csinálod és így a reszelék vizsonylagos nagy felülete miatt nagyon felgyorsul a reakció. A végén még pofáncsap a sósav és csodálkozol, hogy mi van. Kénsavval még annyira se. A sósav lemosható könnyen, de a kénsav (főleg ha tömény), akkor szenesíti a pofikádat ami nagyon szép fekélyekként marad meg.


KNO3-mas füstbomba? Lőpor? Flash? Valami macerásabbat nem találtál még ki? Olvasgass centeren meg Master honlapján. Minden fent van ami kell.

2010. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk ja igazad van nagyon gyorsan robbant a reszelékkel és megpróbáltam alufóliával.kb 50 mp alatt robbant volt idő jól megrázni erősen felrázni, elmenekülni. A reszelékkel pedig amint ráztam elkezdett feszülni a kezmben. Am köszi a segítséget :D
2010. máj. 25. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!