Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Antarktiszon a Zucchelli...

Az Antarktiszon a Zucchelli bázis és a Murdock bázis alatti rész ahol, ha jól látom nunatakok vannak aközött oázis van vagy az olvadás hatása?

Figyelt kérdés

Ugye jól látom, hogy oázis, mert a nunatakok között általában oázisok találhatók?


A műholdképen jól lehet látni, hogy egy hosszú szakaszon növénytársulás található.



2017. aug. 9. 15:36
 1/4 A kérdező kommentje:

Javítom:

Mcmurdo bázis

Bocsánat csak időnként az ujjaim nem visznek magukkal Gps-t.

:)

2017. aug. 9. 19:28
 2/4 A kérdező kommentje:
És lehet az agyam egy film szereplőjével próbálta fotografikusan megjegyezni. :)
2017. aug. 9. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, az is egyike az antarktiszi oázisoknak. McMurdonál van egy nagyobb, de számos kisebb is található még arra.

Riffenburgh, Beau Encyclopedia of the Antarctic, vol II könyvében eléggé pontosan le vannak írva. Magyar verzió szerintem nincs, de elvileg könyvtárban (mondjuk BME könyvtár) szerintem van belőle példány.

Amúgy a nunatakok között sem feltétlen kell legyen oázis. Lehet köztük jégtakaró, gleccser egyaránt.

Ezek az oázisok a csapadékmentesség és a lassú olvadási-fagyási ciklus eredményei. Persze van, ami melegpont közelében található, de csak kezdetleges növények vannak. Az olvadási határ ugyan fel van tüntetve, de évről évre változik.

2017. aug. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a profi valaszt, akkor jol gondoltam, hogy oazis. Amiket ajanlottal, majd utana fogok nezni. :)
2017. aug. 23. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!