Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan kémiai szer...

Létezik olyan kémiai szer (vagy drog, vagy hasonló, magyarán MÉREG), ami nem öli meg (testileg) az embert, de értelmi fogyatékossá teszi?

Figyelt kérdés

Ami olyan értelmi fogyatékossá teszi, mintha lobotómiát végeztek volna rajta... vagy hasonló módon.


Mi ennek a méregnek a neve?

Milyen kémiai szerek képesek erre?


2017. aug. 13. 22:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én leírtam neked egy hatásmechanizmust,amivel közelebb kerültél a megoldáshoz, de nem fogok neked több segítséget adni valaki kinyírásához. Annyit tudok, vannak olyan szerek, mérgező növények amik ezt okozzák. Gyógyszerek is vannak amiknek túladagolása ezt okozza, de ezeket a klinikai gyógyászatban alkalmazzák, mezei polgár még vénnyel sem fog hozzá jutni.
2017. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"de nem fogok neked több segítséget adni valaki kinyírásához"


A kérdésben benne van:

(...)"ami nem öli meg (testileg) az embert, de"(...)


=(

2017. aug. 14. 17:34
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha valakinek végleg eltűnik az értelem szikrája, érzései, gondolkodási képessége az mint ember meghalt. Lehet egy ideig ver még a szíve, mert mások életben tartják, de csak két dologra jó, szervdonornak, vagy dísznek a szobanövények mellé mint sumi.
2017. aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igen. Pontosan. Ezzel maradéktalanul tisztában vagyok.


Ezért írtam rokon károsító hatásnak a lobotómiát.


Olyan pusztító, s pusztításában horrorisztikusan hatékony eszközre lennék kíváncsi, mint a lobotómia, csak nem fizikai, hanem KÉMIAI (beinjekciózható, stb...) szerre.


Csak létezik ilyen, az istenit... (?!)

2017. aug. 14. 18:19
 15/18 anonim ***** válasza:

Mióta lenne fizikai a lobotómia? Az csak egy nazálisan beadott százas szög. :D


Remélem most örülsz.

2017. aug. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
esetleg a szupersav ,l vagy kicsit higitva Fluor-antimonsav esetleg? DE miért nem jó a lobotómia, ha úgyis csak regény lesz?
2017. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"DE miért nem jó a lobotómia, ha úgyis csak regény lesz?"


Na vajon miért nem....


"egy nazálisan beadott százas szög"


Az egy kicsit más szituáció, hogy egy őrült, egoista, nagyon buta és műveletlen, pénzért vett diplomával bohóckodó "doktor" lobotómia alá vet valakit, mert "túlzottan érdeklődik a fiúk iránt" (ld.: [link] ,mintha az illető saját magának adja be a méreginjekciót.

2017. aug. 14. 20:00
 18/18 anonim ***** válasza:
A Zeppelin-incidens című, kb. 10 éve megjelent magyar, háborús ponyvaregényben olvastam, hogy a szarin nevű vegyület (tokiói metrós merénylet), ha nem éri el a halálos dózist, olyan szinten hazavágja és depresszióba taszítja az áldozatot, hogy pl. az alany térden csúszva könyörgött a katonatársának, AZON NYOMBAN lője agyon a szolgálati fegyverével. Több, mint ijesztő... :(
2019. jún. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!