Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik napról a másikra;azt...

Egyik napról a másikra;azt vettem ésszre hogy KÖVETNEK; FIGYELNEK az emberek Pesten (intenzívebb) és vidéken is (csökkentett módba). Van valakinek hasonló tapasztalata; vagy vmi értelmes hozzászólása ez ügyben?

Figyelt kérdés
Ilyen èrzèsem;megfigyelèsem koràbban nem igen volt; vagy ha volt is(max.figyelnek; jobban megnèznek) azt betudtam az egomnak; DE ez annâl jóval több.Egyik napról a màsikra...közel 4 ève törtènt. Nagyon sokat szenvedtem/szenvedek ez miatt.Nem igazàn tudom magam ezen túltenni. Èsszerű magyaràzotakra vagyok kìvàncsi.

2017. ápr. 6. 20:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
86%
Tévképzeteid vannak. Vagy erősen iszol, vagy nagyon stresszelsz, vagy megöl a magány, vagy bármi egyéb, ami nem normális nálad. Először is nyugodj meg, rendezd el az életed, sorsodat, ne görcsölj. Ha nem megy, keress fel egy pszichológust (ne pszichiátert), és panaszold el neki, hátha segít.
2017. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
68%

"Egyik napról a màsikra"


?


Mondjuk, tegyél le "vidéken" pl. egy erdőben egy fa tövébe Ezer Ft.ot.


Jegyezd meg a fát, ahova letetted és másnap menj vissza.

Ha megtalálod az ezrest, akkor csak kényszer képzeted van.


Ami ez után jön az már pszichológia.

2017. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors reagàlàst! Közel 4 ève...Amikor megtörtènt az a bizonyos "nagy" nap(=követnek èrzès). Azóta nagyon sokkat gondolkodtam;kattogtam azon a bizonyos napon. Közbe*(ez miatt)elveszitettem az emberi kapcsolataimat;baràtnő;szülők); kirúgtak munkahelyemről; 7 hónap börtön; 2x1 èjjszaka pszihàtriàn (egymàstól 2 független igazsàgügyi elme orvos szakkèrtő mondta h a "sràc se ön;se közveszèlyes(tehàt nem bolond),csak sokat drogozott..."...vagy csak túl sokat làtott a vilàgból ,minden aspektusból;miközbe napokat ( 3-4nap) nem aludt( több mint fèl èven àt),közbe persze elvègzett egy felelősègteljes munkàt( èjjszakai kiszàllìtà teherautó soförkènt)...Sz'al nem ittam sokat; a pia soha nem azt adta amit a korombeli fiataloknàl làttam,nem jött be..a drog;a speed volt a gyengèm.Ezt meg előzően is voltak "kilengèseim" de ilyet SOHA nem tapasztaltam;fèlelmetes volt...*(azok a nagy fekete szemű emberek, MINDENKINÈL: a kis gyerek,a nagymama...akkor olyan volt mintha mindenki;egèsz Pest belett volna speedezve).Akkor nagyon megijjedtem ettől; ès azóta se làttam ezeket a nagy fekete szemű embereket.De a feketeszemeken kìvül;azóta is vannak "követőim"(a feketeszeműkkel ellentètben ők maradtak).Ez volna a kisugàrzàs?!Drog+agy a hibàs?! Mindenkinek Màst csinâl a drog az agyâval...màskèpp làtja a vilàgott a VIII.kerületi cigâny gyerek;ès màskèpp egy èrtelmisègi...Tehàt a drog önnmagàban nem csinàl ilyet...Èvekig tartó ön-ès emberismeret utàn tavaly ősszel èreztem ugy h tavaly ősszel 99%ban vàlaszt kaptam a koràbbi anomàliàimra("karakter vagy!"),de nem...fèlek erre a kèrdèsre valószìnűleg (nem,nem csak azok a bizonyos feketeszemek miatt..)soha nem kapok vàlaszt.Ugye milyen mêly is a nyúl ürege...?!Feneketlenül mèlynek tűnik..Pedig azóta nagyon sok mindent megtudok magyaràzni tudomànyossan(!) nèmi ezotèriàval a követèseimet illetően,ehhez nagyon sok apró(nak tűnő) dolognak kell meglenni egy emberben; hogy ìgy làssa;majd megèrtse a vilàgot...elèg összetett a sztori..
2017. ápr. 6. 21:29
 4/89 A kérdező kommentje:
Mondom egymàstól 2 független igazsàgügyi elme orvos vizsgàlt meg kb. ugyanazzal a diagnózissal(nem bolond;csak sokat drogozott..)Igazàból furcsànak tűnhet(màrcsak a tudatlansàg boldogsàg alapon...).DE ha akkor"követèsek"elkezdèse-2013màj.-utàn ('13 nyara)az orvos azt mondja h bolond vagyok; MEGKÖNNYEBBÜLTEM volna..ok;benèztem a dolgokat,ès most nem lenne màs dolgom mint növènykènt vegetâlni egy pszihiatrian(volt ugye 1 èjjszaka egy pesti,ill. pàr hónappal kèsőbb egy vidèki pszihiàtriàn). Èreztem;tudtam h nem vagyok bolond...az a 2x1 èjjszaka pszihiàtriàn rosszabb;nyomasztobb volt mint a 7 hónap börtön(abból is meg volt az ugymo d kontrasztos tèma az orszâg legkisebb,legnagyobb börije)...Bűnőző;börtönös nem vagyok; bolond meg annyira se.
2017. ápr. 6. 21:48
 5/89 anonim ***** válasza:
81%
Nem kellett volna túltolnod a füvet vagy amit beszedtél. Lehet azt mértékkel is csinálni különben így jársz...
2017. ápr. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 A kérdező kommentje:

Nem; önmagàba a drog ilyet NEM csinàl!(speed +fű)Fentebb ìrtam a kèpletet drog+agy.Igen való igaz anno túltoltam ahogy ìrtad,de nem nem bolundultam bele,nem kaptam semmilyen pszihàtriai kezelèst(làsd feljebb), nem maradtam rajta, ezekhez a megfigyelèsekhez nagyon sok apró(nak) tűnő BELSŐ(legyen az mentàlis èrzêkenysèg/betegsèg,(làtens)skizofrènia vagy lelkiismeretfurdalàs,logika stb.)/KÜLSŐ(!)tulajdonsàg(pl.a fejen 2 forgó,egyedi,KARAKTERES arc(egyesek szerint jókèpű), kìvàló genetika(180cm,73-4 kg,kìtűnő anyagcserèvel,kèk szem(!)(megtudom tudomànyossan indolkolni mèg ezt az aprósàgnak tűnő vmit..) szüksègeltetik.Mindezen tulajdonsàgok kombinàlva a motorikus funkciókkal(egyedi jàràs,mozgàs("van valami a mozgàsodban " c. tèma...),a sportos múltnak IS betudható*(több sport,köztük pl. egy U-NB1es foci),a tökèletes reflexek,reakció idők(amiken anno speed csak tökèlesitett)+az optikus àltal(kèsőbb)megàllapitott 120°(!)os tèrlàtàs, majd ezek tesztelèse(màr tisztàn) mondjuk nemzetközi kamionozàs közben; ,kiegèszìtve egyedi kognitìv funkciókkal(hogy azèrt fel is fogjam mi/ki vagyok,milyen skillekel rendelkezzek).Nem bolond vagyok,nem tartottam magam supermanek/istennek(soha nem is tartottam).Csak nem vagyunk egyformàk, nagyon nem. Vannak emberek akikben több van(olyanok is akik ezt a büdős èletbe nem figjàk fel,vagy nem tudjàk ki adni magukból a maxot ezèrt-azèrt..)...Ez lenne a kisugàrzàs?!(drog hatàsa alatt* Èrzem csak igazàn...)A kognitìv ill. motorikus funkciok összesège a kisugàrzàs(tökmindegy hogy hìvjuk)?!

*èrzem=Speed;CIA ès,titkosszolàlatos cucc, MEGNÖVEL(HET)I az agy azon rèszèt amit Normàl àllapotban nem hasznâlunk...nem mindenkinek(làsd 8.ker-i ciganygyerek). Bàr azt mèg hozzàtenèm ha visszamehetnèk az időben-a tudatlansàg boldogsàg alapon-ezen skillek,tulajdonsàgok birtoklàsànak tènye isszonyat nyomàst rak ràm.Jobb volt előtte minden.Mondtàk màr hogy "Nyomàst raksz az emberre"...nem csak màsra;sajàt magamra is.Meg hogy nem termèszetes halàlt fogok halni...

2017. ápr. 7. 01:50
 7/89 A kérdező kommentje:
Mèg annyi hogy a genetika mellè;a kajàlàsra mindig oda figyeltem,tudom mi az egèszsèges tàplàlkozàs,diatetika.A "nagy"drogos sztori előtt kondiba jàrtam 8 hónapot-màr ott megfigyeltem(amit kèsőbb èrtettem meg ugye)- hogy nagyon gyorsan kipattintom magam (olyan Brad Pittesre)...kèrdeztèk is pàr hèt utan mióta gyúrok...Szemêlyi edzőnek kèszültem...azt lett belőle a nagy drogos.Mèg egy kontrasztos tèma.A kontrasztokkal tudjuk igazàn èrzèkelni/èrzèkeltetni a vàltozàst...Tul sok is volt belőlűk,a folyamatos ingerek,kontrasztok...De ez kellet! Làtni,èrteni a vilàgot tapasztalatok, tanulópènzek,szenvedèsek àràn.Mert ugye szenvedèseink formâlnak olyannà amilyennè leszünk.Èrteni,megèrteni a vilàgot lentről,fentről,kontrasztokkal,aspektusokból.Mert ugye aki nem jàrt az àrnyèkban...
2017. ápr. 7. 02:15
 8/89 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg rajtamaradtál a speed-en mert iszonyatosan csapongó és követhetetlen a fogalmazásod. Próbálod megfogalmazni az érzéseidet de nem igazán megy mert valahogy más (magasabb?)tudatállapotba kerültél és ettől vagy ilyen szétszórt.
2017. ápr. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 A kérdező kommentje:

Szerintem; ha tènyleg ennyi mindent làttam,megfigyeltem,majd felfogtam, akkor elkèpzelhető mèg az is a teljes önismeret,objektìvitàs jegyèben az a tèny,amit fenntebb ìrtam, h NEM maradtam rajta a spèn.(*se kìvűről,se beszèd alapjàn nem mondanàd meg h drogos;vagy higy drogozott-e koràbban). Capisi,coprende, ìgy èrthetőbb?Nem mi..nem baj,nem a te hibàd.Èrtem èn hogy nem èrtitek.Nem erre lettetek tervezve.Nem a te procid a gyenge...Meg azt is èrtem h ez itt; ìgy;ilyen formàba katyvasznak tűnhet.Nem egy könnyed tèma, nem is igazàn ide való,erről a tèmàról nagyon sokat tudnèk ìrni/beszèlni...de a sztori összetettsège miatt(se)-az egyikből jön a màsik- ez miatt nehèz volna itt ezt pàr sorba èrthetően leìrni.Lehetetlen.Ezt èrezni,àtèlni,felfogni...majd a legvègèn àtadni kell(*ebben a sorrendben...az utolsó a legnehezebb)Könyvet tudnèk ìrni...Most ugye az van h "nekem màskèpp jàr az agyam,nem bolond"...ès/vagy mèg durva bekêpzelt is vagyok. vagy.csak egy hülye alkesz kamionos vagyok aki azt se tudja mit beszèl,nem h kisugàrzàs,meg rezgèsszàm,anyàmkinja. Ha meg esetleg lenne bàrmi alapja amit itt ìrok(egy utopia ugye ,hogy se nem nem bolond,se nem segghülye egoista sxardarab) akkor a kèsőbbiekben ìrnèk erről egy dramaturgiàjàban,kronologiàjàban tökèletesen megfogalmazott könyvet,bàr ahhoz mèg kissè fiatal vagyok.*

*szerintem mèg vàr ràm pàr kaland a kisugàrzàsomból(mindegy hogy nevezzük) adodóan. Ja ès nem az èvek tesznek èrettè,hanem azok a külső behatàsok,ingerek amik èrnek èletünk alatt...

2017. ápr. 7. 02:47
 10/89 A kérdező kommentje:
Màs(magasabb?) tudatàllapotba kerültem?!Heee.. Nos csak a tisztànlàtàs kedvèèrt,e sorokat teljesen tiszta tudatàllapotban ìrtam! Ez az èrtem èn h nem èrtitek tèma...avagy: Igen,kèpzeljük el az az utópiàt higy mindaz amit itt leìrtam mindefèle nagyzolàs nèlkül Igaz* akkor,azaz: Ez nektek tűnik ugy màs(magasabb ?) t.àllapotba kerültem.Pedig valójâban MAGASABB(ez nektek,a többsègnek tűnhet ugy h MÀS?!) t.udat àllapotban vagyok mint a többi,mivvel Mèlyebb a tudatalatim amit HASZNÀLOK is...Ez nekem màskêpp jàr az agyam tèma...Mondok egy pèldàt:Olaszból hazajöttem kamionnal egy nagyon nagy kanyar utàn,teli önbizalommal; utàn Pesten nagyon leittam magam(jäger+sörök), mondom csak ittam(!), majd a pia+agy+egyèbb kiegèszitőim(pl.ugye a nem lètező kisugàrzàsom) utàn elindultam a kedvenc belső pesti romkocsmàm felè,majd a bejàratnâl szóba elegyedtem az egyèbkènt baltaarcú kidobokkal(ők kezdemènyeztek)...majd kb egy fêl óràt smuzoltam velük, mindenről(koràbban ilyet nem tettem),főleg a pesti èjjszakàkról,persze szóba kerültek a drogok...Többszőr bekèrdeztek mit vettem be,mert ugyneztem ki(ugy is beszèlhettem) szerintük mint aki szètvan spìdezve,ekizve.Nem hittêk el hogy csak ittam.Amugy lâttam rajtuk èlvezik a tàrsasàgom(ugye a nem lètező kisugàrzàsommal egyetembe).Beengedtek.A sràcok nem ma kezdtèk;gondolom làttak màr ott ezer freak,drogos arcot.Rólam egyszerűen nem hittèk el,mèg duma utàn se...ez ugye az egyik kèplet(agy+tudatmodositò=jelen esetben a pia) àbràja...Am rèszegen vagyok a legszalonkêpesebb, beszpìdezve-3 naposan- egy egyszerű mondat alig jön ki belőlem,beszêlni nem tudok.Na akkor màr elêg feszkós,stresszes vagyok,kiül minden az arcomra...arra a karakteresre,kìvève persze ha rendőr jön szembe,akkor ugymond egyből helyre vàgom magam.
2017. ápr. 7. 03:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!