Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi okozhatja, hogy egyes...

Mi okozhatja, hogy egyes törlőkendőkkel forró edényeket megfogva érdekes illatot eresztenek?

Figyelt kérdés

A kereskedelemben kapható egyes törlőrongyok, "kockás" konyha rongyok, amiket pl forró edények fülének megfogására is szokás használni (valamint asztalterítőnek is), elsősorban a sütőből kivett tepsi magas hőmérsékletű fülét megfogva a textília érdekes, inkább kellemesnek, mintsem kellemetlennek mondható szagot ereszt.


Leginkább a szőlőhöz hasonlatos az illat, azon belül is a kékszőlő illatához (pl Szagos Izabell fajta, vagy boltokban kapható kékszőlő ital).


Véleményünk szerint a textília műszálat is tartalmazhat, aminek elbomlása és a monomer esetleg oligomer felszabadulása okozhatja az édeskés illatot.



2017. aug. 14. 03:19
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Én a lenszálakra tippelnék.

Melegítve annak van szerintem ilyen édeskés szénaillata.

2017. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Utánamásztam, ezek a jobb konyharuhák 100% pamutból vannak.

Szóval nem a len, hanem a gyapot illata.

2017. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, de nekünk odahaza nem ám a legjobb van, hanem ezek alighanem illegális Ukrán importból érkeztek hazánk valamelyik falusi kirakodópiacára, és ott találtak aztán gazdára: nagymama megvette a bolt előtti kofától, majd egy óvatlan pillanatban nekünk ajándékozta.


Mi tulajdonképpen polisztirol tartalomra és felszabaduló sztirolra gyanakodtunk.

2017. aug. 15. 06:07
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Hát, lehet. Bár konyharuhába hőre lágyuló műanyagot nemigen raknak.
2017. aug. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!