Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Két alvásos elmélet?

Dq kérdése:

Két alvásos elmélet?

Figyelt kérdés

[link] 2001

Ez valami vicc, vagy van alapja? Szerintetek elegendő ennyi forrás? Nem nagyon-nagyon-nagyon kevés?


Ha valami 1840-ben köztudott, és ennyire teljesen alapvető, akkor a már viszonylag nagyon jól dokumentált 20-ik században (újságok, fényképek, naplók, minden) nem kéne mindenhol megjelennie?


Más kérdés: Magyarországon volt ilyen, fellelhető-e az irodalomban? (esetleg az ellenkezője)



2017. aug. 16. 10:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

> akkor értelmetlenné válik a kérdés, hogy ez a kétalvásos valami ősi természetes ciklus vagy nem, mert minden,


A linkelt BBC cikk valóban így kezdődik, de az én kérdésem nem ez.


Hanem hogy ki hiszi el, hogy ez valóban általános volt a 15-20 századi Angliában és Nyugat-Európában. (Elfogadható az az egyetlen papír a témában)


Hogy mi a helyzet az itthoni szokásokkal, és hogy a magyar írott emlékek amelyek említik, mit írnak.


Illetve hogy nekem furcsa hogy ez így elfelejtődött lényegében nyom nélkül (ezzel nem tudtok sok mindent kezdeni mondjuk).

2017. okt. 31. 08:02
 12/13 Wadmalac ***** válasza:
46%

Hát azért nem csak egy írásos nyoma van, bár tény, hogy nem sok és nem mind egyértelmű.



De szerintem maga a kétalvásos éjszaka egyrészt logikus következmény, másrészt meg ma nem releváns.


Logikus következménye annak, hogy a villamosság kora előtt a téli éjszakák hosszabbak voltak a napi alvásszükségletnél, egyben ma nem releváns, amikor a mesterséges világítás révén nem megyünk a nappal aludni és nem csak napkeltekor kelünk fel.


Szerintem egyetlen dolgot borít meg, azt a mai közismert, de nem bizonyított ökölszabályt, hogy a napi 8 óra alvás feltétlenül egy darabban szükséges, ezt átértelmezi úgy, hogy a napi alvásszükséglet "hivatalos" mennyisége nem változik, csupán értelmetlen az "egyben" megkötés.


Talán itt, talán másik hasonló topikban írtam, hogy személy szerint engem nem befolyásol, mert én alapból így alszom, ugyan nem éjjel osztva, de délután szoktam 2 órát, éjjel meg csak 4-5 órát.

Rettenetesen ritka, hogy 8 órát egyben aludnék.


Szerintem kár ebben genetikai ősokot keresni.

Ez szerintem teljesen életmód- és személyfüggő.

2017. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
46%

sok ősi tudás elfelejtődött.

Ezeket is fontos lenne feleveniteni.

2017. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!