Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetne a "szín" szót...

Hogyan lehetne a "szín" szót definiálni?

Figyelt kérdés
Tehát mi a dolgok színe, másképp kifejezve? Bocsánat, ha nem a megfelelő kategória, de ez eddig mindenkin kifogott.

2017. aug. 17. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ez csak rajtad fogott ki...
2017. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
A szín az agy egy értelmezése bizonyos fényjelenségekre, amelyeknek különböző hullámhosszuk, ezért különböző energiájuk van. A szem által érzékelt jeleket az agy egy olyan valamiként értelmezi, amit mi színnek nevezünk és különféle tulajdonsággal jellemezzük.
2017. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Isten ments, hogy a google-t használd.

[link]

2017. aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1.-nek: Rajtad is kifogott, mert nem írtad le a definíciót. (De kaptál zöld pacsit)

2.-nek: Tudom, hogy az agy hogyan értelmezi a színeket. De magát a szót hogyan lehetne definiálni. Az nem a legjobb, hogy " ...olyan valamiként értelmezi..." Mi az a valami, ami más szó, mint a szín? De te is kaptál zöld pacsit.

Várom a megfejtéseket...

2017. aug. 17. 22:21
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

Nincs más szó. A vér is vér, nem mondjuk más szóval.

Itt nem az a lényeg,milyen szót használunk, hanem az, hogy mi a jelentése.

2017. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Még annyit, ez nem találós kérdés, hogy "megfejtése" legyen. Ez egy fizikai jelenség, amit az ember képes magyarázni.
2017. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Szín: A fényhullámok egy olyan tartománya, ami szemmel látható.


Azért nem írtam kifejezetten emberi szemet, mert ugye az állatok máshogy látnak, tehát nekik ilyen értelemben a szín mást jelent.

2017. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez az #7-es, ez az! "A fényhullámok egy olyan tartománya, ami szemmel látható." Na, ezt nem tudtam megfogalmazni, annak ellenére, hogy tudtam. Köszönöm! Te nyerted a hangszórót.:) Meg egy nagy zöld pacsit.
2017. aug. 17. 23:04
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

A szín a látható fény frekvenciája. Mi ezen ilyen bonyolult?

Nem sikerült az iskolában bejárni fizikaórára?

2017. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves 9.! Bejártam fizika órára, de az már 30 évvel ezelőtt volt. Nem használom napi szinten a fizikai kifejezéseket, de ezért nem kell letépni a fejemet. Jó neked, hogy te mindenről mindent tudsz, de vannak nálad kevésbé képzett, de kedvesebb emberek is.
2017. aug. 18. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!