Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » És átalán több-e mint álom a...

És átalán több-e mint álom a lét, mi egy percre a holt anyagra száll, hogy azzal együtt végképp szétbomoljon?

Figyelt kérdés
2017. szept. 1. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így van ez, kedves kérdező. A cél halál, az élet küzdelem, és az ember célja e küzdés maga. Ráadásul te is csak egy eszköz vagy, amely hajtva van előre. Maga az egész k u r v a élet csak egyetlen nagy k i b a s z o t t nagy munka. Engem is csak a kávé meg a cigi tart lelkileg egyben. Szóval mondottam ember, küzdj és bízva bízzál.
2017. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát minek ez a nyomorult percnyi öntudat, hogy lássuk a nemlét borzalmait?!
2017. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vagy inkább az lenne a lényeg, hogy el kell tudnod dönteni, hogy megfutamodsz és nulla leszel, vagy kiállsz az érdekeidért és a befektetett munkád eredményét learatod. Hiszen

"Csak a gyávaság fogadja el harc nélkül a csapást, amit elkerülni még hatalma van. De a végzetnek örökös betűit nyugodtan nézi és nem zúgolódik miattuk az erős, azt nézve csak, hogy állhatand meg még alattuk is.".

2017. szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Több.
2017. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
And what is more?
2017. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Siránkozol? - csupán a gyávaság

Fogadja el harc nélkül a csapást,

Mit elkerülni még hatalma van.

De a végzetnek örökös betűit

Nyugodtan nézi, és nem zúgolódik

Miattuk az erős, azt nézve csak,

Hogy állhatand meg még alattuk is.

Ily végzet áll a történet felett,

Te eszköz vagy csak, mellyet hajt előre.

2017. szept. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a lényeg mindebben, hogy ha élőként realizálódtál, nem éri meg hosszú távon se öngyinek, se depinek, se öngyidepinek lenni. Mindegyikkel csak és kizárólag a saját magad előrejutását hátráltatod. Tényleg realizálni kell, hogy csak és kizárólag a saját munkád után kaphatsz olyan dolgokat, ami ténylegesen a tied. Még akkor sem éri meg ellustálkodni az életedet, ha milliomos vagy. Mert minden ami anyagi, még a pénz is, előbb-utóbb elfogy. Ha meg nem mész semerre, nem fejlődsz, nem szerzel barátokat, ismerősöket, nem fog a jellemed sem változni. Előbb-utóbb megvénülsz és belefásulsz abba az x millió/milliárd vagyonba. Ez van. Hogy stílusosan és tartalmában ideillően zárjam a válaszom,

"Mondottam, ember, küzdj és bízva bízzál!".

2017. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem 23 évesen a cigi, az energiaital tart lelkileg egyben. Péntek esténként meg egy üveg bor egyedül a szobámban. Két szar iskolában voltam rendszergazda, negyedóránként szívtam a cigarettákat. Olykor ittam is egy kortyot. Kész csoda, hogy nem vette észre senki.
2017. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor először olvastam Az ember tragédiáját, amikor a 6-os válaszban levő sorokat olvastam, katartikusan sírva fakadtam. Majd az a kérdés fogalmazódott meg a fejemen, hogy "Amúgy tényleg, és mi ebben az egész dologban a pláne?!". Az Úr legutolsó mondatánál meg megint erősen sírtam. Valami brutális erejű műről van szó. Minimum, hogy ez a lét, az élet útmutatója. Nem csak az emberről szól. Hanem sokkal-sokkal többről! Akármilyen élő dologként realizálódsz, hasonló dolgokon kell az életed és fejlődésed során végigküzdeni magad. Az, hogy mi emberek váltivarúak vagyunk, másképpen bonyolítja a dolgokat érzelmileg. Például hermafroditák lennénk, akkor mindenki mindenkire féltékeny lehetne. Maga a kérdés, hogy több-é mint álom a lét..., szinte magában foglalja azt a tényt, hogy élő anyag, mint olyan nincs, de anyag kell az élethez. Meg persze nem elég az energia, a munkavégzéshez is anyagi dolgok kellenek. Hiszen a fizikában is az energia az csak egy potenciál, egy lehetőség rengeteg dologra, ami révén teremtődhetnek dolgok, az nem más, mint maga a munka. Az emberi test is anyagból van. A valamit valamiért anyagi elv érvényesül rá. És ha belegondolunk, ennek az elvnek vannak alávetve az érzelmek is. Ha meg jobban mögé nézünk, láthatjuk, hogy több pláne ebben már egyszerűen nincs. Csak és kizárólag az a tied a világon, amiért te dolgoztál meg, amibe te fektettél munkát. Ennyi. Ez van. Ez a csúcs.
2017. szept. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy fontos dolog kimaradt, hogy a munkánk, tetteink hatással vannak a következő nemzedékre. Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak mondjuk a gyerekeinkre, azon keresztül az ő gyerekeikre, stb., az ő életüket mi is meghatározzuk a halálunk után is. Szóval céltallannak tűnhet a rövid földi lét, de inkább csak akkor, ha senki nem emlékszik ránk.
2017. szept. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!