Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az miért van, hogy a testtömeg...

Az miért van, hogy a testtömeg növekedésével együtt nő az alkohollebontás mértéke is?

Figyelt kérdés
Miért nő az óránkénti lebontókapacitás az embernél a testtömeg növekedésével? Úgy tartják, a testtömegnek a tizedével azonos tömegű alkoholt képes a máj lebontani óránként grammokban kifejezve. Tehát 80 kg az 8 g alkoholt, a 100 kg-os meg 10 g-ot. De miért? a testzsír növekszik oké de miért növekszik a máj lebontóképessége is?

2017. aug. 13. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy 60 kilós alacsony testzsír százalékú sportoló és egy 105 kilós alacsony testzsír százalékú sportoló között csak a testzsír növekszik?
2017. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden szerv mérete is? De ha nagyobb is a máj, önmagában az enzimkészlete még nem gyarapodik, gondolnám én.
2017. aug. 13. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme egy nagyobb májnak nagyobb enzimkészlet nélkül?
2017. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nagyobb a májad, valamint nagyobb a vértérfogat, amiben eloszlik az etanol. Mármint feltételezve, hogy a két pasas testalkatilag hasonló, plusz 20 kg zsír nem sokat segít.
2017. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az igaz, koszonom. En arra gondoltam eredetileg, hogyha pl valaki 70 kilos volt es felhizik 85-re, akkor 7 g helyett már 8,5-et kepes bontani orankent.
2017. aug. 14. 17:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a "lét" szót úgy érted, "élet", akkor nem több.

A filozófiában viszont nem így értik.

Én sem így értem, hanem úgy, hogy a lét nem más, mint az Univerzum, melynek önreflektív tartományai közül egy az Ember, mint olyan.

Ha így nézzük, akkor az eddigi szép gondolatok a költészethez tartoznak, a valósághoz nincs közük.

2017. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó helyre írtad te ezt?
2017. szept. 3. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Hááát? El nem tudom képzelni, hogy került ebbe a topicba a válaszom, természetesen nem ide szántam
2017. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!